Telefon: 691-777-034

Email: osptrzesniew@op.pl

Utworzono: sobota, 21 styczeń 2023 17:40
W dniu 21.01.2023r. o godz. 14:32 Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole zadysponowało zastęp GBA 3/24 VOLVO OSP Trzęśniew do wypadku samochodu osobowego na Autostradzie A2.
W działaniach udział brały jednostki:
GBARt JRG Koło,
GBA OSP Trzęśniew KSRG, 
GBA OSP Ruszków Pierwszy KSRG,
Służba Autostrady.
 
 

Utworzono: niedziela, 15 styczeń 2023 08:28
W dniu 14.01.2023r. o godz. 18:30 Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole zadysponowało zastęp GBA 3/24 VOLVO OSP Trzęśniew do wypadku dwóch samochodów osobowych w miejscowości Daniszew gm. Kościelec na Autostradzie A2. W wyniku zdarzenia dwie osoby zostały zabrane przez ZRM-y do szpitala.
W działaniach udział brały jednostki:
GBA JRG Koło,
GBARt JRG Koło,
GBA OSP Trzęśniew KSRG,
GBA OSP Ruszków Pierwszy KSRG,
2x ZRM,
Policja.
 

Utworzono: piątek, 06 styczeń 2023 17:21

W dniu 06.01.2023 nasi druhowie z parafii Kościelec wraz z pocztami sztandarowymi  uczestniczyli w uroczystościach Trzech Króli. Orszak wyruszył z placu z przed Urzędu Gminy. Następnie została odprawiona msza święta w kościele parafialnym pod wezwanie św. Andrzeja Apostoła. Mszy świętej przewodniczył ks.Tadeusz Funk, słowo Boże wygłosił ks. Kanonik Aleksander Rybczyński. Po mszy św. parafianie zostali obdarowani słodkim upominkiem w postaci pączka.

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

Utworzono: środa, 07 grudzień 2022 14:30

 

 

Tlenek węgla - bądź czujny

 

Ostrzegamy.......................

Przypominamy..........

Radzimy........

 

Bądź czujny!!!

Rozpoczął się okres grzewczy, a wraz z nim wzrasta zagrożenie pożarowe oraz zagrożenie zatrucia czadem!!!

 

W związku z rozpoczęciem okresu grzewczego  Strażacy z Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzęśniewie informują, że jest to okres podczas którego statystycznie odnotowuje się bardzo dużą ilość pożarów w obiektach mieszkalnych oraz przypadków zatruć tlenkiem węgla (tzw. Czadem).

W związku z powyższym apelujemy do wszystkich mieszkańców powiatu kolskiego o zachowanie szczególnej ostrożności i roztropności podczas czynności związanych z ogrzewaniem mieszkania.

Poniżej przedstawiamy kilka niezwykle ważnych wskazówek, których należy bezwzględnie przestrzegać podczas eksploatacji urządzeń grzewczych:

· Do ogrzewania mieszkania należy wykorzystywać tylko i wyłącznie urządzeń do tego przystosowanych i sprawne technicznie

· Urządzenia grzewcze należy użytkować zgodnie z ich przeznaczeniem i warunkami określonymi przez producenta,

· Urządzenia grzewcze należy poddawać okresowym przeglądom i kontrolom

· W sąsiedztwie urządzeń grzewczych nie należy składować materiałów palnych,

· W pomieszczeniach, w których składowane są materiały palne nie należy używać otwartego ognia oraz palić tytoniu

· Należy wykonywać okresowe przeglądy (przede wszystkim pod katem szczelności i drożności) i usuwać zanieczyszczenia z przewodów kominowych (dymowych, spalinowych i wentylacyjnych) z następującą częstotliwością: od palenisk opalanych paliwem stałym co najmniej 1 raz na 3 miesiące; od palenisk opalanych paliwem płynnym i gazowym co najmniej 1 raz na 6 miesięcy; zanieczyszczenia z przewodów wentylacyjnych należy usuwać co najmniej 1 raz w roku,

· Należy pamiętać o lokalizacji i wykonaniu kotłowni zgonie z obowiązującymi przepisami techniczno-budowlanymi,

· Przeglądy i naprawy wszelkich instalacji ( w tym elektrycznej) i urządzeń powinny być wykonane przez osoby posiadające do tego niezbędne kwalifikacje i uprawnienia, bo tylko takie przeglądy dają gwarancie sprawności tych urządzeń i instalacji.

 

 

 

Pamiętajmy!!! 

Od stosowania się do powyższych rad może zależeć nasze zdrowie i życie oraz zdrowie i życie naszych bliskich. A wystarczy jedynie odrobina przezorności.

Filmik:  https://www.youtube.com/watch?v=XxplSjvu6Y8

 

 

 

Gościmy

Odwiedza nas 86 gości oraz 0 użytkowników.