Telefon: 691-777-034

Email: osptrzesniew@op.pl

Utworzono: poniedziałek, 10 styczeń 2022 16:36

W dniu 10.01.2022r. przed godz. 13:00 Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole zadysponowało zastęp GBA 3/24 VOLVO OSP Trzęśniew do miejscowego zagrożenia dotyczącego piesków, pod którymi zarwał się lód na rzece Kiełbaska w miejscowości Trzęśniew.  Psy zostały wyciągnięte z wody oraz przekazane właścicielowi. Niestety jeden z trzech szczeniaczków był już martwy.

W działaniach udział brały jednostki :

GBA JRG Koło,

SLKw z pontonem JRG Koło,

GBA OSP Trzęśniew KSRG.

 

 

 

 

 

 

Utworzono: poniedziałek, 10 styczeń 2022 16:34

Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w dniu  07.01.2022 roku nadało druhnom  i druhom Odznakę Honorowa ,,Floriański Krzyż Koronny’’ za szczególne zasługi dla funkcjonowania i rozwoju ochrony przeciwpożarowej oraz ratownictwa na terenie powiatu kolskiego. Wśród odznaczonych był również strażak z naszej jednostki druh Radosław Rossa. Wszystkim odznaczonym  gratulujemy.

 

 

 

 

 

 

 

 

Utworzono: poniedziałek, 10 styczeń 2022 10:16

Jesteśmy dumni kiedy dowiadujemy się o takich postawach. Dziś na DK 92 doszło do nieszczęśliwego wypadku dwóch samochodów osobowych w którym znajdowały się również dzieci. Karolina z naszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej nie została obojętna wobec osób poszkodowanych i przystąpiła do udzielenia pierwszej pomocy wspólnie ze swoją mamą. Jest to postawa godna pochwały zwłaszcza że w dzisiejszych czasach świadkowie zdarzenia zachowują się całkowicie odmiennie, nagrywanie, gapiostwo, przeszkadzanie czy też brak udzielenia pierwszej pomocy staje się dziś niestety postawą najczęściej spotykaną.  Mamy nadzieję iż nie zależnie od tego kim na co dzień każdy z nas jest takich postaw będzie przybywać, a telefony podczas takich zdarzeń świadkowie zdarzenia częściej będą wykorzystywać do informowania służb o zaistniałych sytuacjach zamiast nagrywania i szukania sensacji. Gratulacje i podziękowania dla Karoliny i jej mamy zostały złożone  na sesji Rady Gminy w Kościelcu.

 

 

 

Utworzono: sobota, 08 styczeń 2022 12:18

W dniu 7.01.2022r. po godzinie 16:00 Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole zadysponowało zastęp GBA 3/24 VOLVO OSP Trzęśniew do potrącenia rowerzysty w miejscowości Dąbrowice Stare na drodze DK 92. W wyniku dwukrotnego potrącenia rowerzysty znajdującego się na jezdni mężczyzna zmarł.

W działaniach udział brały jednostki :

GBA JRG Koło,
GBA RT JRG Koło,
GBA OSP Trzęśniew KSRG,
ZRM Koło,
Policja.

  

Utworzono: wtorek, 04 styczeń 2022 18:12

Zaczynamy. Każdy przekazany 1% daje nam szanse na zakup kolejnego sprzętu który służy dla naszego wspólnego bezpieczeństwa. Zachęcamy do oddawana 1% na naszą jednostkę.

Gościmy

Odwiedza nas 69 gości oraz 0 użytkowników.