Telefon: 691-777-034

Email: osptrzesniew@op.pl

Zdarzenia 2015

W dniu 11.11.2015r. odbyły się uroczystości z okazji odzyskania  niepodległości  przez Polskę.

Strażacy, poczty sztandarowe i zaproszeni goście zebrali się przed Urzędem Gminy w Kościelcu, gdzie po uformowaniu kolumny przeszli  w asyście gminnej orkiestry strażackiej z Kościelca, na mszę świętą w intencji ojczyzny do kościoła parafialnego p.w. Św. Andrzeja Apostoła w Kościelcu. Mszy świętej przewodniczył ks. Łukasz Matuszak .

Po zakończeniu mszy  wszyscy zebrani udali się  w miejsce uwieńczone  Męczeńską  Krwią Młodzieży Polskiej.  Złożono kwiaty i zapalono znicze pod obeliskiem. Następnie  udano się na cmentarz parafialny,  gdzie znajduje się grób  harcerzy  poległych za ojczyznę w tym miejscu również  złożono kwiaty i zapalono znicze. Kolejnym punktem uroczystości było spotkanie przy mogile w Turach, (gmina Kościelec). Uroczystości miały charakter między gminny Gminy Kościelec i Krzymów. W mogile tej znajdują się szczątki Polaków, którzy zostali zamordowani przez hitlerowców w czasie II wojny światowej. Przedstawiciele władz samorządowych i delegacje  złożyły kwiaty i zapaliły znicze. Myśliwi z koła łowieckiego ,,Ryś” oddali salwę honorową. Proboszcz Parafii Krzymów ks. Mariusz Idczak   odprawił  modlitwę za osoby spoczywające w tej mogile oraz wszystkie osoby których ciała są rozproszone po całym świecie.  Przy pomniku   druh  Mirosław Zagozda  z jednostki  OSP Trzęśniew odczytał apel poległych.

Na zakończenie  Wójt Gminy Kościelec  Pan Dariusz Ostrowski   i Wójt Gminy Krzymów Pan Tadeusz Jankowski  podziękowali  pocztom sztandarowym, strażakom i wszystkim zebranym  mieszkańcom za udział w tej uroczystości. Zaznaczyli, że należy pamiętać również w latach przyszłych o naszych przodkach, którzy walczyli za naszą wolność i niepodległość. Szczególnie  pamiętać należy o tych, którzy oddali  życie za Niepodległość Polski.

  

  

Sporządził: Mirosław Rossa.

W dniu 20.10.2015 nasza jednostka przeprowadziła szkolenie z zakresu Pierwszej Pomocy dla Szkoły Podstawowej w Trzęśniewie. W szkoleniu tym uczestniczyli uczniowie ze wszystkich klas. Bardzo dziękujemy za zaproszenie nas w celu promowania Pierwszej Pomocy wśród młodzieży. Jesteśmy bardzo zadowoleni iż uczniowie chętnie biorą udział w takich szkoleniach. Jesteśmy pewni że nasz czas spędzony podczas tych szkoleń przełoży się na poprawę bezpieczeństwa na terenie naszej gminy.

  

  

Sporządził:Rossa Piotr.

W dniu 03.10.2015 o godz. 14:47 Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole zadysponowało zastęp GBA 2,5/16 OSP Trzęśniew do pożaru  suchej trawy w miejscowości Ruszków I gm. Kościelec.

W działaniach udział brały zastępy:
GBA 2/16 JRG Koło
GBA 2,5/16 OSP Trzęśniew,
GBA 3,5/25 OSP Ruszków
OSP Wrząca GCBA 6/32
OSP Grzegorzew GCBA 6/32

 

 

Sporządził: Mirosław Rossa.

W dniu 06.10.2015 o godz. 08:12 Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendant Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole zadysponowało zastęp GBA 2,5/16  OSP Trzęśniew  do wypadku drogowego do jakiego doszło  w miejscowości Białków Górny gm. Kościelec. W zdarzeniu tym  brał  udział samochód  osobowy marki Audi oraz  Bus Opel Vivaro. W wyniku tego zdarzenia cztery osoby zostały przetransportowane przez Zespoły Ratownictwa Medycznego do szpitala.

W działaniach udział brały zastępy:

GBA-RT 2,5/25 JRG Koło,

GBA  2,5/25  JRG Koło,

GBA 2,5/16 OSP Trzęśniew,

IMG_8340

 

Sporządził: Mirosław Rossa.

W dniu 03.10.2015 o godz. 10:51 Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendant Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole zadysponowało zastęp GBA 2,5/16 OSP Trzęśniew  do wypadku drogowego do jakiego doszło na trasie 92 w miejscowości Dąbrowice Stare gm. Kościelec. W zdarzeniu tym  brało udział auto osobowe oraz ciągnik rolniczy. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba została przetransportowana przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala.

W działaniach udział brały zastępy:

GBA-RT 2,5/25 JRG Koło,

GBA 2,5/16 OSP Trzęśniew,

GBA 3,5/25 OSP Ruszków.

 

Sporządził: Mirosław Rossa.

 

Gościmy

Odwiedza nas 54 gości oraz 0 użytkowników.