Telefon: 691-777-034

Email: osptrzesniew@op.pl

Zdarzenia 2015

Pożar trawy w miejscowości Gąsiorów.

W dniu 11.03.2015 o godz. 15:24 Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole zadysponowało zastęp GBA 2,5/16 OSP Trzęśniew do pożaru  trawy  w miejscowości   Gąsiorów gm. Kościelec. Po przybyciu na miejsce zdarzenia  dowódca przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił, że pali się sucha trawa. Działania straży polegały na podaniu jednego prądu wody  z szybkiego natarcia na palącą się  trawę.

W działaniach udział brał zastęp:

GBA 2,5/16 OSP Trzęśniew.

 

  

Sporządził: Mirosław Rossa.

Pożar poszycia leśnego w miejscowości Kościelec.

W dniu 10.03.2015 o godz. 15:07 Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole zadysponowało zastęp GBA 2,5/16 OSP Trzęśniew do pożaru poszycia leśnego w miejscowości Kościelec gm. Kościelec. Po przybyciu na miejsce zdarzenia  zastępów PSP i OSP dowódca przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił, że pali się poszycie leśne. Działania straży polegały na podaniu trzech prądów wody bezpośrednio na palące się  poszycie leśne.

W działaniach udział brały zastępy:

GBA 2/16 JRG Koło,,

GBA 3,5/25 OSP Ruszków,

GBA 2,5/16 OSP Trzęśniew,

GCBA 6/32 OSP Wrząca Wielka.

Sporządził:  Mirosław Rossa.

ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE.

W dniu 07.02.2015 r. zebranie sprawozdawcze rozpoczęło się od wprowadzenia na salę sztandaru, następnie uczczeniem minutą ciszy strażaków, którzy odeszli z naszych szeregów na wieczną wartę.Następnie prezes jednostki Mirosław Rossa skierował słowa powitalne pod adresem strażaków i zaproszonych gości.Prezes przedstawił sprawozdanie z działalności jednostki za rok 2014.Jednostka w ubiegłym roku odnotowała 30 wyjazdów do akcji ratowniczo - gaśniczej.Głównym celem jednostki będzie rozbudowa garaży do nowo zakupionego samochodu bojowego GBA 2,5/16.Prezes podziękował przybyłym gościom,delegacjom.Druhom za wkład na rzecz jednostki i niesienie pomocy drugiemu człowiekowi.Zaproszeni goście skierowali wiele ciepłych słów pod adresem zarządu i druhów tej jednostki.

  

  

  

  

Kolejnym punktem zebrania  było przekazanie nowo zakupionego sprzętu pożarniczego takiego jak:dwóch aparatów powietrznych typu,,AUER",pompy pływającej ,,NIAGARA" i średniego samochodu ratowniczo - gaśniczego GBA 2,5/16.Przekazania dokonali Wójt Gminy Kościelec Pan Dariusz Ostrowski,Komendant Zarządu Gminnego ZOSP RP dh.Marek Straszewski,Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP dh.Czesław Świderski.

 

 

W zebraniu uczestniczyło wielu wspaniałych i zacnych gości.Między innymi:Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP dh.Wieńczysław Oblizajek,Wójt Gminy Kościelec Pan Dariusz Ostrowski,Prezes Zarządu PSL Pan Czesław Marek,Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP dh.Czesław Świderski,Komendant Zarządu Gminnego ZOSP RP dh.Marek Straszewski,Sekretarz Zarządu Gminnego ZOSP RP dh.Karol Perkowicz,Sekretarz Gminy Kościelec Pan Krzysztof Nawrocki,Naczelnik Wydziału Operacyjno Kontrolno-Rozpoznawczego KP PSP w Kole st.kpt.Arkadiusz Wypiór,Naczelnik Wydziału Promocji Miasta Koła Pan Mirosław Kwiręg,Dyrektor Szkoły Podstawowej Pan Mirosław Zagozda,V-ce Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP w Krzymowie dh.Piotr Karczewski,Komendant Zarządu Gminnego ZOSP RP w Krzymowie dh.Julian Tomicki,Wieloletni przyjaciel dh.Jan Czaja, Delegacje OSP Paprotnia i OSP Krzymów,Przewodnicząca KGW Pani Bożena Jankiewicz,Radny Sołectwa Trzęśniew Pan Zygmunt Matuszak,Przedstawiciel TV Wielkopolska Pan Gerard Marchewka,Przegląd Kolski Pani Aleksandra Wysocka,Koordynator OTK w Kole ks.Maksymilian Skorek.

 

Przejście do nagrania sporządzonego przez TV Wielkopolska

Sporządził: Mirosław Rossa.

W dniu 28.02.2015 o godz. 23:00 Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole zadysponowało zastęp GBA 2,5/16 OSP Trzęśniew do wypadku drogowego w miejscowości Dąbrowice Stare gm. Kościelec trasa 92.Po przybyciu na miejsce zdarzenia  zastępów PSP i OSP dowódca przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił, że w  wypadku uczestniczył samochód osobowy.W wyniku zdarzenia dwie osoby zostały zabrane do szpitala.Działania Straży polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia.

W działaniach udział brały zastępy:

GBA 2/16 JRG Koło,

GBA RT 2,5/25 JRG Koło,

GBA 3,5/25 OSP Ruszków,

GBA 2,5/16 OSP Trzęśniew

W dniu 30.01.2015  o godz. 14:57 Powiatowe Stanowisko Kierowania  Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole zadysponowało zastęp GLM 8 OSP Trzęśniew  do  pożaru  garażu w miejscowości  Dąbrowice Częściowe gm. Kościelec. Zastępy po przybyciu na miejsce pożaru zabezpieczyły teren prowadzenia działań.  Dowódca przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił, że pali się samochód osobowy w garażu  Działania ratowników polegały na podaniu jednego prądu piany ciężkiej i jednego  prądu wody W-52  bezpośrednio na palący się samochód osobowy.

W działaniach udział brały zastępy:

GCBA 5/32 JRG Koło,

GLM 8 OSP Trzęśniew.

  

Sporządził: Rossa Mirosław

Gościmy

Odwiedza nas 47 gości oraz 0 użytkowników.