Telefon: 691-777-034

Email: osptrzesniew@op.pl

Zdarzenia 2015

Ćwiczenia  doskonalące z Ratownictwa Chemicznego.

Ćwiczenia doskonalące w ramach ratownictwa chemicznego związanego z dekontaminacją osób poszkodowanych oraz udzielaniu  Kwalifikowanej  Pierwszej Pomocy.  W ćwiczeniach brały udział: JRG oraz  jednostki OSP (OSP Dąbie, OSP Grzegorzew, OSP Kłodawa, OSP Babiak i OSP Trzęśniew). 

  

   

Sporządził: Mirosław Rossa.

Pożar stogu siana.

W dniu 19.03.2015 o godz. 14.11 Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole zadysponowało zastęp GBA 2,5/16 OSP Trzęśniew do pożaru  stogu siana w miejscowości  Dobrów  gm. Kościelec. Po przybyciu na miejsce zdarzenia  zastępów PSP i OSP dowódca przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił, że  pali się stóg siana i sucha trawa. Strażacy podali sześć prądów wody. Zasilanie samochodów gaśniczych w wodę  odbywało się przy użyciu   pomp pływających NIAGARA, które pobierały wodę z rzeki Warty . Przy użyciu wideł i bosaków rozciągano i dogaszano tlące się siani.

W działaniach udział brały zastępy:

GBA  2/16  JRG Koło,

GBA 2,5/16 OSP Trzęśniew,

GBA 3,5/25 OSP Ruszków,

 

Sporządził: Mirosław Rossa

PIERWSZE OSIĄGNIĘCIA CZŁONKÓW MDP

W dniu 06.03.2015r odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „ Młodzież Zapobiega Pożarom”. Organizatorem turnieju był Urząd Gminny w Kościelcu oraz Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Kościelcu.
Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach: szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. Celem turnieju jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej wśród dzieci i młodzieży.

W tym konkursie z ramienia szkoły Gimnazjum w Kościelcu oraz Szkoły Podstawowej w Trzęśniewie startowały dwie osoby, które należą do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Trzęśniewie.

-W kategorii szkół podstawowych II Miejsce zajął Kamil Perek

-W kategorii szkół gimnazjalnych I Miejsce zajęła Agata Rossa

Osoby te otrzymały nagrody rzeczowe oraz dyplomy od Wójta Gminy Kościelec Dariusza Ostrowskiego, Komendanta Gminnego ZOSP RP w Kościelcu asp.sztab Marka Straszewskiego oraz Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Kościelcu Czesława Świderskiego.

Wszyscy Członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzęśniewie składamy gratulacje za osiągnięte wyniki oraz za promocje tak ważnej wiedzy przeciwpożarowej, ekologicznej oraz ratownictwa dla całego społeczeństwa.

DZIĘKUJEMY!!!!

  

Pożar poszycia leśnego.

W dniu 18.03.2015 o godz. 12:24 Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole zadysponowało zastęp GBA 2,5/16 OSP Trzęśniew do pożaru suchej trawy i poszycia leśnego w miejscowości Białków Górny gm. Kościelec. Po przybyciu na miejsce zdarzenia  zastępów PSP i OSP dowódca przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił, że  pali się sucha trawa i poszycie leśne. Strażacy podali dwa prądy wody na palącą się trawę i poszycie leśne.

W działaniach udział brały zastępy:

GCBA 5/32 JRG Koło,

GBA 2,5/16 OSP Trzęśniew,

GBA 3,5/25 OSP Ruszków

 

 

Sporządził:Rossa Mirosław.

 

Pożar suchej trawy w Trzęśniewie.

W dniu 15.03.2015 o godz. 16:43 Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole zadysponowało zastęp GBA 2,5/16 OSP Trzęśniew do pożaru  trawy  w miejscowości   Trzęśniew gm. Kościelec. Po przybyciu na miejsce zdarzenia  dowódca przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił, że pali się sucha trawa. Działania straży polegały na ugaszeniu palącej się trawy.

 

W działaniach udział brał zastęp:

GBA 2,5/16 OSP Trzęśniew.

Gościmy

Odwiedza nas 92 gości oraz 0 użytkowników.