Telefon: 691-777-034

Email: osptrzesniew@op.pl

Zdarzenia 2015

W dniu 22.04.2015 o godz. 11:46  Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole zadysponowało zastęp GBA 2,5/16 OSP Trzęśniew do pożaru  trawy  w miejscowości   Dobrów  gm. Kościelec. Po przybyciu na miejsce zdarzenia  dowódca przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił, że pali się sucha trawa. Działania straży polegały na podaniu jednego prądu wody  z szybkiego natarcia na palącą się  trawę.

W działaniach udział brał zastęp:

1.GBA 2,5/16 OSP Trzęśniew.

  

  

Sporządził:Rossa Mirosław.

W dniu 19.04.2015 o godz. 13:06 Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole zadysponowało zastęp GBA 2,5/16 OSP Trzęśniew do pożaru  trawy  i poszycia leśnego w miejscowości   Ruszków gm. Kościelec. Działania straży polegały na podaniu dwóch  prądów wody  z szybkiego natarcia na palącą się  trawę i  poszycie leśne.W miejscach podmokłych palącą się trawę  ugaszono przy użyciu  tłumic.

W działaniach udział brał zastęp:

1.GBA 2/16 JRG Koło

2.GBA 2,5/16 OSP Trzęśniew,

3.GBA 3,5/25 OSP Ruszków.

 

 

Sporządził:Mirosław Rossa.

W dniu 12.04.2015 o godz. 14:07 Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole zadysponowało zastęp GBA 2,5/16 OSP Trzęśniew do pożaru  trawy  w miejscowości   Ruszków gm. Kościelec. Po przybyciu na miejsce zdarzenia  dowódca przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił, że pali się sucha trawa i trzcina. Działania straży polegały na podaniu dwóch  prądów wody  z szybkiego natarcia na palącą się  trawę i trzcinę.

W działaniach udział brał zastęp:

1.GBA 2,5/16 OSP Trzęśniew,

2.GBA 3,5/25 OSP Ruszków.

 

Sporządził:Mirosław Rossa.

W dniu 12.04.2015 o godz. 19:19 Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole zadysponowało zastęp GBA 2,5/16 OSP Trzęśniew do pożaru  trawy  w miejscowości   Trzęśniew gm. Kościelec. Po przybyciu na miejsce zdarzenia  dowódca przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił, że pali się sucha trawa i trzcina. Działania straży polegały na podaniu jednego prądu wody  z szybkiego natarcia na palącą się  trawę i trzcinę.

W działaniach udział brał zastęp:

1.GBA 2,5/16 OSP Trzęśniew.

 

Sporządził:Mirosław Rossa.

Jak co roku Druhowie z naszych jednostek pełnią wartę przy Grobie Pańskim. Posługę strażacy pełnią od Wielkiego Piątku, przez Wielką Sobotę oraz podczas mszy rezurekcyjnej. Strażacka warta przy grobie to już wieloletnia tradycja, nawiązująca do pilnowania Grobu Chrystusa przez żołnierzy rzymskich. W niedzielny poranek o godz. 600 obyła się procesja rezurekcyjna wokół kościoła. Mszę Świętą odprawił proboszcz parafii Kościelec  Dziekan ks. Tomasz Jener.  W procesji rezurekcyjnej a następnie mszy świętej uczestniczyły poczty sztandarowe z jednostki OSP Trzęśniew i Straszków.

  

  

Sporządził:Mirosław Rossa.

Gościmy

Odwiedza nas 35 gości oraz 0 użytkowników.