Telefon: 691-777-034

Email: osptrzesniew@op.pl

Zdarzenia 2015

W dniu 04.06.2015 o godzinie 00:24 Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole zadysponowało zastęp GBA 2,5/16 OSP Trzęśniew do pożaru zabudowań gospodarczych w miejscowości Ruszków  gm. Kościelec. Po przybyciu zastępów  JRG i OSP dowódca przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił, że palą się zabudowania gospodarcze dwie stodoły i garaże w zabudowie szeregowej. Działania straży polegały na   gaszeniu pożaru zabudowań gospodarczych oraz podawaniu prądów wody w obronie przyległego budynku inwentarsko – garażowego. W gaszeniu pożaru udział brały cztery zastępy JRG Koło i pięć zastępów OSP w tym jedna z powiatu Tureckiego. Spaleniu uległy dwie stodoły i garaż w którym Przechowywany był sprzęt  rolniczy.

 

 

Sporządził:Mirosław Rossa.

W dniu 04.06.2015 Strażacy i poczty sztandarowe  Parafii Kościelec i Białków Kościelny  wzięły udział w procesji Bożego Ciała.

  

  

Sporządził: Mirosław Rossa.

17 maja 2014 r. nasza parafia przeżywała odpust ku czci drugiego patrona, św. Jana Nepomucena. Głównym punktem święta była suma odpustowa, którą odprawił ksiądz dr hab. Józef Szymański. Wygłosił on też Słowo Boże. Uroczystość uświetniła miejscowa Orkiestra Strażacka pod batutą Michała Przybyły, strażaków z całej parafii na czele z pocztami sztandarowymi.

  

  

Sporządził: Rossa Mirosław.

W dniu 30.05.2015 roku na terenie OSP Dąbrowice Stare gm. Kościelec odbył   się uroczysty apel z okazji „Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka oraz jubileuszu  90-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrowicach Starych”. Apel poprzedzony został mszą świętą odprawioną w Kościele p.w. Świętego Andrzeja Apostoła w Kościelcu przez kapelana kolskich strażaków księdza kanonika Wojciecha Szczepankiewicza oraz Proboszcza Parafii  Kościelc księdza Dziekana Tomasza Jenera  w intencji strażaków.

Swoją obecnością zaszczycili nas zacni goście:

-Senator Rzeczypospolitej Polskiej Pan Ireneusz Niewiarowski

-Generał Dywizji Wojska Polskiego Stanisław Krysiński

-Członek Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych    Rzeczypospolitej Polskiej, właściciel firmy Glaspo Pan Piotr Opas

-Przedstawiciel Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP Naczelnik Wydziału Kontrolno-Rozpoznawczego brygadier Jacek Strużyński

-Zarząd Powiatu Kolskiego na czele z Panem Starostą Wieńczysławem Oblizajkiem     i Wicestarostą Panem  Markiem Banaszewskim

-Pułkownik Wojska Polskiego Witold Terechowicz

-Radni powiatowi.

-Wójtowie  oraz Przewodniczący Rad z terenu powiatu kolskiego.

-Komendant Powiatowy Policji insp. Wiesław Grzegorczyk.

-Delegacja z sąsiedniej  gminy  Krzymów Prezes ZOSP RP druh. Piotr Karczewski,

Komendanta Gminny ZOSP RP druh Julian Tomicki, Członek Zarządu Powiatowego ZOSP RP druh Jan Czaja.

-Prezesi , Komendanci i druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych  gm. Kościelec  z towarzyszącymi pocztami sztandarowymi.

Uroczysty apel zakończony został okolicznościowymi przemówieniami i życzeniami zaproszonych gości.

  

  

  

  

 

Sporządził:Rossa Mirosław.

 

 

W dniu 07.05.2015 o godz. 19:44  Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole zadysponowało zastęp GBA 2,5/16 OSP Trzęśniew do pożaru budynku gospodarczego w miejscowości Białków Górny  gm. Kościelec. Zastępy PSP i OSP po przybyciu na miejsce zdarzenia  zabezpieczyły teren prowadzonych działań. Dowódca przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił, że pali się budynek gospodarczy i jest zagrożony sąsiedni budynek. Działania straży polegały na podaniu czterech prądów wody. Wewnątrz budynku strażacy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych.

W działaniach udział brał zastęp:

1.GBA 2/16 JRG Koło

2.GBA RT 2,5/25 JRG Koło

3.GBA 2,5/16 OSP Trzęśniew,

4.GBA 3,5/25 OSP Ruszków.

 

 

Sporządził: Piotr Rossa

Gościmy

Odwiedza nas 41 gości oraz 0 użytkowników.