Telefon: 691-777-034

Email: osptrzesniew@op.pl

Zdarzenia 2015

W dniu 30.12.2015 o godzinie 14:06 Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole zadysponowało zastęp GBA 2,5/16 OSP Trzęśniew do pożaru sadzy w przewodzie kominowym w miejscowości Dąbrowice  Stare gm. Kościelec. Po przybyciu na miejsce zdarzenia  strażacy zabezpieczyli miejsce prowadzenia działań. Dowódca przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił, że doszło do  zapalenia się sadzy w przewodzie kominowym. Działania polegały na otworzeniu drzwi wejściowych do pomieszczenia w którym znajdował się piec CO. Następnie wygaszenie paleniska w piecu i przewietrzeniu pomieszczeń. Strażacy pracowali w aparatach  ochrony dróg oddechowych.

W działaniach udział brały zastępy:

1. GBA 2/16 JRG Koło,

2. SHD 25 JRG Koło,

3. GBA 2,5/16 OSP Trzęśniew.

Sporządził: Rossa Mirosław.

Kolejny bardzo ważny dzień dla naszej jednostki, W dniu 18.12.2015 w Poznaniu otrzymaliśmy jako pierwsi w Gminie Kościelec Defibrylator AED. Defibrylator został przekazany przez Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej Woj. Wielkopolskiego. Został zakupiony ze środków samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz Ochotniczej Straży Pożarnej.

  

  

 

 

Sporządził: Rossa Mirosław.

Odpust ku czci Świętego Andrzeja

W dniu 29 listopada 2015 r. nasza parafia przeżywała odpust ku czci , św. Andrzeja. Głównym punktem święta była suma odpustowa, którą odprawił ksiądz dr hab. Józef  Szymański. Wygłosił on też Słowo Boże.  Mszę odpustową zakończyła procesja wokół świątyni. Uroczystości   uświetniła  gminna  Orkiestra Strażacka i strażacy z całej parafii na czele z pocztami sztandarowymi.

  

  

Sporządził: Rossa Mirosław.

Kolejny cel naszej jednostki osiągnięty. Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy. To wszystko dzięki bardzo dużemu zaangażowaniu wszystkich naszych druhów wraz z naszą niezawodną Młodzieżową Drużyną Pożarniczą. Pamiętamy również o wszystkich, którzy nas wspierali przez ten cały czas. Dziękujemy. Nie zapominajmy jednak że to dopiero początek naszej pracy jaką mamy do wykonania. W związku z przystąpieniem do KSRG będziemy mogli w większym stopniu profesjonalnie zajmować się pomocą wszystkim osobom poszkodowanym, które będą nas potrzebować. Zapraszamy do naszej jednostki osoby które chcą wspólnie z nami nieść pomoc innym.

Miły gest.
Podziękowanie dla naszej jednostki, za pomoc w organizacji Międzynarodowego Biegu Warciańskiego. 
A my dziękujemy naszym druhom, którzy osobiście brali udział w tej imprezie.

 

Sporządził: Mirosław Rossa.

Gościmy

Odwiedza nas 69 gości oraz 0 użytkowników.