Telefon: 691-777-034

Email: osptrzesniew@op.pl

2022

Zdarzenia 2022

 

 

Tlenek węgla - bądź czujny

 

Ostrzegamy.......................

Przypominamy..........

Radzimy........

 

Bądź czujny!!!

Rozpoczął się okres grzewczy, a wraz z nim wzrasta zagrożenie pożarowe oraz zagrożenie zatrucia czadem!!!

 

W związku z rozpoczęciem okresu grzewczego  Strażacy z Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzęśniewie informują, że jest to okres podczas którego statystycznie odnotowuje się bardzo dużą ilość pożarów w obiektach mieszkalnych oraz przypadków zatruć tlenkiem węgla (tzw. Czadem).

W związku z powyższym apelujemy do wszystkich mieszkańców powiatu kolskiego o zachowanie szczególnej ostrożności i roztropności podczas czynności związanych z ogrzewaniem mieszkania.

Poniżej przedstawiamy kilka niezwykle ważnych wskazówek, których należy bezwzględnie przestrzegać podczas eksploatacji urządzeń grzewczych:

· Do ogrzewania mieszkania należy wykorzystywać tylko i wyłącznie urządzeń do tego przystosowanych i sprawne technicznie

· Urządzenia grzewcze należy użytkować zgodnie z ich przeznaczeniem i warunkami określonymi przez producenta,

· Urządzenia grzewcze należy poddawać okresowym przeglądom i kontrolom

· W sąsiedztwie urządzeń grzewczych nie należy składować materiałów palnych,

· W pomieszczeniach, w których składowane są materiały palne nie należy używać otwartego ognia oraz palić tytoniu

· Należy wykonywać okresowe przeglądy (przede wszystkim pod katem szczelności i drożności) i usuwać zanieczyszczenia z przewodów kominowych (dymowych, spalinowych i wentylacyjnych) z następującą częstotliwością: od palenisk opalanych paliwem stałym co najmniej 1 raz na 3 miesiące; od palenisk opalanych paliwem płynnym i gazowym co najmniej 1 raz na 6 miesięcy; zanieczyszczenia z przewodów wentylacyjnych należy usuwać co najmniej 1 raz w roku,

· Należy pamiętać o lokalizacji i wykonaniu kotłowni zgonie z obowiązującymi przepisami techniczno-budowlanymi,

· Przeglądy i naprawy wszelkich instalacji ( w tym elektrycznej) i urządzeń powinny być wykonane przez osoby posiadające do tego niezbędne kwalifikacje i uprawnienia, bo tylko takie przeglądy dają gwarancie sprawności tych urządzeń i instalacji.

 

 

 

Pamiętajmy!!! 

Od stosowania się do powyższych rad może zależeć nasze zdrowie i życie oraz zdrowie i życie naszych bliskich. A wystarczy jedynie odrobina przezorności.

Filmik:  https://www.youtube.com/watch?v=XxplSjvu6Y8

 

 

 

W dniu 27 listopada 2022 r. nasza parafia przeżywała odpust ku czci , św. Andrzeja. Głównym punktem święta była suma odpustowa, którą odprawił  ks. Robert Maszczykowski. Na zakończenie uroczystości odbyła się procesja wokół kościoła. W uroczystościach uczestniczyli strażacy i poczty sztandarowe z jednostek OSP  Trzęśniew i Straszków. 

  

 

 

 

 

 

 

W dniu 17.11.2022r. w jednostce OSP Wilkowyja w powiecie Jarocin odbyło się przekazanie długo wyczekiwanego sprzętu hydraulicznego dla naszej jednostki. Jest to dla nas kolejne wielkie wyróżnienie gdyż znaleźliśmy się w gronie 9 jednostek OSP z województwa Wielkopolskiego, które otrzymały dofinansowanie. Koszt całego zestawu to ponad 64 tyś zł, z czego 44.858,10 zł pochodziło z dotacji UM woj. wielkopolskiego oraz 19.224, 90 zł. z Gminy Kościelec. Pozyskany zestaw składa się z agregatu hydraulicznego, nożyc hydraulicznych, rozpieracza hydraulicznego, zestawu węży, rozpieracza kolumnowego, nożyc do pedałów, łańcuchów, końcówek, podkładów i klinów do stabilizacji, osłon dla osoby poszkodowanej, pokrowców ochronnych, zestawu do zabezpieczenia poduszek powietrznych kierowcy i pasażera, wspornika progowego, wybijaka do szyb hartowanych, noża do pasów bezpieczeństwa i maty narzędziowej. Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej wraz z druhami i druhnami składa wielkie podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do pozyskania sprzętu najwyższej jakości.
Dzięki wieloletniemu zaangażowaniu dużej grupie osób możemy dziś mówić o bardzo wysokim poziomie wyposażenia naszej jednostki. Cały pozyskany sprzęt wykorzystywany jest w działaniach ratowniczo - gaśniczych prowadzonych w celu ratowania życia, zdrowia oraz mienia przede wszystkim mieszkańców Gminy Kościelec ale i każdej osoby która takiej pomocy wymaga.
 
  
 
 
 

W dniu 23.11.2022r. zastęp z naszej jednostki brał udział w ćwiczeniach  Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego                które odbyły się w Kole 

W ćwiczeniach  udział brały jednostki:

GBA JRG Koło,

GCBA JRG Koło, 

SLRr JRG Koło,

GBA OSP Trzęśniew KSRG,

GBA OSP Kłodawa KSRG,

GBA OSP Koło Nad Wartą KSRG,

SHD OSP Dąbie KSRG.

 

  

 

 

W dniu 13.11.2022r. delegacja z naszej jednostki odwiedziła Igora z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, który wkroczył w dorosłe życie. Wszystkiego najlepszego życzą wszyscy Druhowie oraz Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z jednostki OSP Trzęśniew.
 
 

Gościmy

Odwiedza nas 62 gości oraz 0 użytkowników.