Telefon: 691-777-034

Email: osptrzesniew@op.pl

2022

Zdarzenia 2022

W dniu 21.09.2022r. druhowie z naszej jednostki odwiedzili przedszkolaków ze szkoły Podstawowej w Trzęśniewie w dniu ich święta jakim jest dzień przedszkolaka. Przedszkolaki mogły zobaczyć druhów w nowych dotychczas nie używanych ubraniach, które zabezpieczają strażaków podczas działań ratowniczo-gaśniczych. Strażacy pokazali sprzęt i przeprowadzili krótkie szkolenie z pierwszej pomocy. Na koniec druhowie przekazali małe słodkie upominki w dniu ich święta oraz złożyli życzenia.

  

 

 

 

 

 

W dniu 21.09.2022r. w naszej jednostce odbyło się spotkanie z uczniami klasy 8 Szkoły Podstawowej w Trzęśniewie. Druhowie przybliżyli specyfikę funkcjonowania Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Państwowej Straży Pożarnej podczas zdarzeń ratowniczo-gaśniczych. Omówiono zakres działania straży pożarnej oraz został zaprezentowany sprzęt znajdujący się na wyposażeniu samochodu pożarniczego.

 

 

Przypominamy i zachęcamy wszystkie osoby wielkiego serca do zbierania nakrętek plastikowych, które można zostawiać w Szkole Podstawowej w Trzęśniewie lub w wyznaczone dni w naszej jednostce. Dzięki państwa włączaniu się w zbiórki można wspierać wiele ważnych akcji charytatywnych. Dzięki takim postawom wspólnie pomagamy, ale też dbamy o nasze środowisko. Nie pozwólmy aby nakrętki trafiały do koszy, kiedy zbierając je możemy pomagać innym.
A niestety nigdy nie wiemy, kiedy i my pomocy potrzebować będziemy.
 
 

W dniu 20.09.2022r. nasza jednostka uczestniczyła w wydarzeniu w Olszówce, gdzie odbyło się przekazanie środków finansowych dla Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatów: kolskiego, konińskiego, tureckiego i słupeckiego oraz Komendy PSP w Słupcy.
Cieszymy się niezmiernie ze i nasza jednostka otrzymała dofinansowanie dzięki któremu będziemy mogli zakupić nowe umundurowanie dla naszych druhów.
W wydarzeniu udział wzięła reprezentująca Ministra – członka Rady Ministrów, sekretarza Komitetu Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych Zbigniewa Hoffmanna – szef gabinetu politycznego Ministra Joanna Szczechowska, I Wicewojewoda Wielkopolski Aneta Niestrawska, oraz Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Jolanta Ratajczak. Gospodarzem uroczystości był wójt gminy Olszówka Włodzimierz Fraszczyk.
 
 
 
 
 

W dniu 17.09.2022r. nasza jednostka odstawiła kolejną partię złomu oraz puszek aluminiowych na skup. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom za włączanie się w nasza akcję, dzięki takim działaniom możemy wspierać naszą Młodzież. Całość zebranych środków ze zbiórek zostaje przekazana na zakup umundurowania dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Zachęcamy wszystkich do zbierania dla naszych najmłodszych pociech wspólnie możemy dać więcej radości najmłodszym. Nasza akcja oczywiście będzie prowadzona dalej.

 

 

 

Gościmy

Odwiedza nas 51 gości oraz 0 użytkowników.