Telefon: 691-777-034

Email: osptrzesniew@op.pl

2022

Zdarzenia 2022

W dniu 11.11.2012r. odbyły się uroczystości z okazji odzyskania  niepodległości  przez Polskę.

Strażacy, poczty sztandarowe i zaproszeni goście zebrali się przed Urzędem Gminy w Kościelcu, gdzie po uformowaniu kolumny przeszli  w asyście gminnej orkiestry strażackiej z Kościelca, na mszę świętą w intencji ojczyzny do kościoła parafialnego p.w. Św. Andrzeja Apostoła w Kościelcu. Mszy świętej przewodniczył ks. Tadeusz Funk.

Po zakończeniu mszy świętej wszyscy zebrani udali się  w miejsce uwieńczone  Męczeńską  Krwią Młodzieży Polskiej.  Złożono kwiaty i zapalono znicze pod obeliskiem. Następnie  udano się na cmentarz parafialny  gdzie znajduje się grób  harcerzy  poległych za ojczyznę w tym miejscu również  złożono kwiaty i zapalono znicze. Kolejnym punktem obchodów były uroczystości przy mogile w miejscowości Tury. Meldunek Wójtowi Gminy Kościelec złożył Komendant Gminny druh Marek Straszewski, a Apel Poległych odczytał druh Mirosław Zagozda z Jednostki OSP Trzęśniew. W mogile tej znajdują się szczątki Polaków, którzy zostali zamordowani przez hitlerowców w czasie wojny. W tym  miejscu  zostały złożone kwiaty i zapalone znicze. Wartę honorową przy grobie wystawiła Jednostka Strzelecka 4150 z Konina, Dowódcą Warty był Szymon Kowalski. Całość uroczystości uświetniły pojazdy zabytkowe wystawione przez Stowarzyszenie Miłośników pojazdów ,,ZAJEZDNIA’’

Na zakończenie  Wójt Gminy Kościelec  pan Dariusz Ostrowski   podziękował  pocztą sztandarowym, strażakom, Warcie Honorowej i wszystkim zebranym  za udział w tej uroczystości zaznaczył, że należy pamiętać również w latach przyszłych o naszych przodkach, którzy walczyli za naszą wolność i niepodległość. Szczególnie należy pamiętać o tych którzy oddali życie za Niepodległość Polski.

     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

👌🥳🚒11040 złoty dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej w OSP Trzęśniew. Środki pozyskane z dwóch źródeł to przede wszystkim wynik zaangażowania młodzieży, druhów, zarządu oraz społeczeństwa. 👌🥳🚒
W dniu 09.11.2022r. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z OSP Trzęśniew otrzymała promesę na kwotę 9240 zł, uroczystość wręczenia odbyła się w hali sportowej w Grzegorzewie.
Środki te w całości zostaną przekazane na zakup umundurowania oraz sprzętu szkoleniowego dla MDP.
Chcemy również nadmienić ze dzięki wsparciu wielu z państwa w tym również staraniom naszej Młodzieży i druhów udało nam się zebrać środki finansowe w kwocie 1800 zł ze zbiórek puszek aluminiowych również z przeznaczeniem na Młodzieżową Drużynę Pożarniczą, w związku z tym cała kwota, która zostanie przekazana na zakupy dla MDP łącznie wynosi 11040 zł. Chcemy z góry podziękować wszystkim osobom, które włączyły się w zbiórki.
Mamy nadzieję ze wszystkie nasze działania oraz pozyskane środki pozytywnie wpłyną na młodzież chcącą nieść pomoc innym oraz wpłynie na poziom i dalszy rozwój Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.
 
 
 

W dniu 24.10.2022r. o godz. 15:41 Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole zadysponowało zastęp GBA 3/24 VOLVO OSP Trzęśniew do wypadku dwóch samochodów osobowych w miejscowości Daniszew gm. Kościelec. W pojazdach podróżowało 5 osób. W wyniku zdarzenia dwie osoby zostały zabrane przez ZRM-y do szpitala.
W działaniach udział brały jednostki:
GBA JRG Koło,
GBARt JRG Koło,
GBA OSP Trzęśniew KSRG,
GBA OSP Straszków,
3 x ZRM,
Policja.
  

W dniu 23.10.2022r. o godz. 18.13 Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole zadysponowało zastęp GBA 3/24 VOLVO OSP Trzęśniew do wybuchu z pieca gazowego w miejscowości Gozdów gm. Kościelec.
W działaniach udział brały jednostki:
GBA JRG Koło,
SHD JRG Koło,
GCBA JRG Koło,
GBA OSP Trzęśniew KSRG,
GBA OSP Straszków.
  

Gościmy

Odwiedza nas 51 gości oraz 0 użytkowników.