Telefon: 691-777-034

Email: osptrzesniew@op.pl

Zdarzenia 2022

W dniu 20.01.2022r. o godzinie 00:10 Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole zadysponowało zastęp GBA 3/24 VOLVO OSP Trzęśniew do pożaru sadzy w przewodzie kominowym w miejscowości Gąsiorów gm. Kościelec.

SHD JRG Koło,

GCBA JRG Koło.

GBA OSP Trzęśniew KSRG.

W dniu 17.01.2022r. po godz. 13:00 Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole zadysponowało zastęp GBA 3/24 VOLVO OSP Trzęśniew do usuwania skutków dzisiejszej nawałnicy jaka przetoczyła się przez nasz powiat. Zdarzenie dotyczyło miejscowego zagrożenia jakim było pochylone drzewo w miejscowości Koło ul. Bogumiła. Działania trwały do późnych godzin nocnych.

SHD JRG Koło,

GBA OSP Trzęśniew KSRG.

W dniu 10.01.2022r. przed godz. 13:00 Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole zadysponowało zastęp GBA 3/24 VOLVO OSP Trzęśniew do miejscowego zagrożenia dotyczącego piesków, pod którymi zarwał się lód na rzece Kiełbaska w miejscowości Trzęśniew.  Psy zostały wyciągnięte z wody oraz przekazane właścicielowi. Niestety jeden z trzech szczeniaczków był już martwy.

GBA JRG Koło,

SLKw z pontonem JRG Koło,

GBA OSP Trzęśniew KSRG.

Nasza jednostka wykonała przelew wszystkich zebranych środków pozyskanych z dobrowolnych wpłat za kalendarze na fundację wspierającą Filipa zmagającego się z chorobą, który pochodzi z naszej miejscowości. Oprócz środków pozyskanych z kalendarzy jednostka przekazała również składki członkowskie na ten cel. Dowód wpłaty na konto fundacji zostanie okazany rodzicom. Bardzo dziękujemy wszystkim osobą za włączenie się w naszą akcję. Podziękowanie kierujemy również dla naszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej która wspólnie z zarządem podjęła decyzję o przekazaniu środków na Filipa zamiast na zakup ubrań dla MDP. Mamy nadzieję ze nasz wspólny wysiłek wpłynie na poprawę zdrowia naszego młodego mieszkańca a także będzie jednoczyć w kolejnych akcjach podejmowanych przez nasze społeczeństwo. Jednostka OSP Trzęśniew życzy szybkiego powrotu do zdrowia Filipa oraz wytrwałości dla rodziców.

Źródło zdjęcia: Pomoc dla Filipa - Facebook.

Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w dniu  07.01.2022 roku nadało druhnom  i druhom Odznakę Honorowa ,,Floriański Krzyż Koronny’’ za szczególne zasługi dla funkcjonowania i rozwoju ochrony przeciwpożarowej oraz ratownictwa na terenie powiatu kolskiego. Wśród odznaczonych był również strażak z naszej jednostki druh Radosław Rossa. Wszystkim odznaczonym  gratulujemy.

Odwiedza nas 32 gości oraz 0 użytkowników.