Telefon: 691-777-034

Email: osptrzesniew@op.pl

2021

Zdarzenia 2021

W dniu 19.10.2021 po godz. 12:11 Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole zadysponowało zastęp GBA 3/24 VOLVO OSP Trzęśniew do wypadku drogowego na Autostradzie A2 w kierunku Poznania. Kierujący samochodem ciężarowym z naczepą z nieznanych przyczyn zjechał do przydrożnego rowu przewracając pojazd na bok.

W działaniach udział brały zastępy:

GBA JRG Koło,

GBA OSP Trzęśniew KSRG,

GBA OSP Ruszków Pierwszy KSRG.

 

W dniu 19.10.2021 o godz. 11:37 Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole zadysponowało zastęp GBA 3/24 VOLVO OSP Trzęśniew do miejscowego zagrożenia jakie stanowiły owady błonkoskrzydłe w miejscowości Kościelec gm. Kościelec.

W działaniach udział brał zastęp:

GBA OSP Trzęśniew KSRG.

Nasz dom jest miejscem, w którym każdy z nas czuje się najbezpieczniej. Pomimo tego, to właśnie tam ginie największa liczba osób w pożarach. W okresie jesienno-zimowym, w naszym kraju w mieszkaniach i domach jednorodzinnych wzrasta ryzyko powstania pożarów. Najczęściej dochodzi do nich w wyniku wad, albo niewłaściwej eksploatacji urządzeń grzewczych, elektrycznych i gazowych.

W tym samym okresie odnotowywany jest także wzrost liczby zatruć tlenkiem węgla, zwanym "cichym zabójcą".
Tlenek węgla (czad) to bardzo trujący gaz. Nie jest on wyczuwalny przez ludzkie zmysły.

Tlenku węgla: NIE usłyszysz!  NIE zobaczysz! NIE poczujesz!

Źródłem emisji tlenku węgla są urządzenia grzewcze opalane drewnem, węglem, gazem, olejem opałowym.

  • cztery razy w roku w domach opalanych paliwem stałym (np. węglem, drewnem),
  • dwa razy w roku w domach opalanych paliwem ciekłym i gazowym,
  • co najmniej raz w miesiącu, jeżeli przepisy miejscowe nie stanowią inaczej od palenisk zakładów zbiorowego żywienia i usług gastronomicznych.
  • co najmniej raz w roku usuwamy zanieczyszczenia z przewodów wentylacyjnych

Co zrobić, aby uniknąć zaczadzenia?

  1. Systematycznie czyść, sprawdzaj szczelność i wykonuj przeglądy techniczne przewodów kominowych.
  2. Użytkuj tylko sprawne techniczne urządzenia, zgodnie z instrukcją producenta.
  3. Nie zasłaniaj i nie przykrywaj urządzeń grzewczych.
  4. Nie zaklejaj i nie zasłaniaj kratek wentylacyjnych.
  5. W przypadku wymiany okien na nowe, sprawdź poprawność działania wentylacji, nowe okna są najczęściej o wiele bardziej szczelne w stosunku do wcześniej stosowanych w budynku i mogą pogarszać wentylację.

Nie bagatelizuj objawów takich jak: bóle i zawroty głowy, duszność, senność, osłabienie, przyspieszona czynność serca, mogą one być sygnałem, że ulegamy zatruciu tlenkiem węgla. W takiej sytuacji natychmiast przewietrz pomieszczenie,
w którym się znajdujesz i zasięgnij porady lekarskiej.

 

W dniu 15.10.2021 po godz. 7:00 Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole zadysponowało zastęp GBA 3/24 VOLVO OSP Trzęśniew do wypadku drogowego w miejscowości Gąsiorów gm. Kościelec. W zdarzeniu brał udział jeden samochód osobowy. W wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana i przetransportowana przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala.

W działaniach udział brały zastępy:

GBA RT JRG Koło,
GBA OSP Trzęśniew KSRG,
GBA OSP Ruszków Pierwszy KSRG,
GLM OSP Gąsiorów,
Lotnicze Pogotowie Ratunkowe,
Zespół Ratownictwa Medycznego,
Policja.

 

 

 

1 października  2021 r. w Auli Artis w Poznaniu odbyła się gala finałowa  konkursu ,,Bohaterowie walki z COVID-19”” Organizatorem konkursu był Wojewoda Wielkopolski Pan Michał Zieliński we współpracy z partnerami – Fundacją PKO Banku Polskiego, Fundacją Enea oraz Głosem Wielkopolskim. Wśród wyróżnionych w kategorii ,,strażak OSP/PSP” znalazł się strażak z naszej jednostki w Trzęśniewie i jednocześnie funkcjonariusz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kole.  Druh Radosław Rossa z ogromnym poświęceniem wykonywał powierzone mu zadania związane z przywracaniem do zdrowia i wspieraniem pacjentów z SARS-COV-2 podczas pełnienia służby na Oddziale Wewnętrznym Szpitala Tymczasowego na MTP w Poznaniu.

Ponadto druh Radosław  wspólne ze strażakami z naszej jednostki brał udział w organizowaniu  i funkcjonowaniu punktów szczepień powszechnych  na terenie naszej Gminy. Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej bardzo serdecznie dziękuje druhnom i druhom za bezinteresowną pomoc, wielkie zaangażowanie  w organizację punktów szczepień. Podziękowania kierujemy również do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kole, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kole i Gminy Kościelec.

 

 

Gościmy

Odwiedza nas 46 gości oraz 0 użytkowników.