Telefon: 691-777-034

Email: osptrzesniew@op.pl

2021

Zdarzenia 2021

W dniu 11.11.2021r. strażacy z naszej jednostki  na czele ze sztandarem uczestniczyli we mszy św. z okazji  Święta Niepodległości 11 Listopada. Mszy świętej przewodniczyli ks. Mariusz Adamczewski i Proboszcz Parafii Kościelec  ks. Kanonik Aleksander Rybczyński. Po zakończeniu mszy delegacja udała się na miejsce uwieńczone Męczeńską  Krwią Młodzieży Polskiej i cmentarz parafialny, a następnie na mogiłę w miejscowości Tury, gdzie znajdują się  szczątki Polaków, którzy zostali zamordowani przez hitlerowców w czasie II wojny światowej. W tych wszystkich miejscach złożono kwiaty i zapalono znicze.

 

W dniu 08.11.2021 przed godz. 9:00 Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole zadysponowało zastęp GBA 3/24 VOLVO OSP Trzęśniew do zdarzenia związanego z trzema martwymi łabędziami na stawie w miejscowości Kościelec.

W działaniach udział brały jednostki :

GBA JRG Koło,
SLKw z pontonem JRG Koło,
GBA OSP Trzęśniew KSRG,
Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Kole.

 

W dniu 04.11.2021 nasza jednostka została wyróżniona w konkursie Głosu Wielkopolskiego gdzie uzyskaliśmy 1 Miejsce w Powiecie Kolskim. Podczas tej uroczystości brali udział Wójt Gminy Kościelec Dariusz Ostrowski, Sekretarz Krzysztof Nawrocki oraz druhowie naszej jednostki Prezes Rossa Mirosław i Robert Stachowiak. Przy tej szczególnej okazji chcemy również podkreślić iż druhami naszej jednostki są dziś nie tylko osoby pochodzące z miejscowości Trzęśniew. Druhowie wchodzący w skład Jednostki Operacyjny Technicznej w Trzęśniewie to również mieszkańcy naszych sąsiednich miejscowości. Z tego powodu jesteśmy tym bardziej szczęśliwi, iż sprzęt ratowniczo-gaśniczy jest obsługiwany przez osoby które chcą nieść pomoc niezależnie skąd pochodzą. Dzięki takiemu podejściu społeczeństwo może czuć się bezpieczniej a sprzęt znajdujący się w naszej jednostce może i służy wszystkim.

  

W dniu 05.11.2021 przed godz. 9:00 Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole zadysponowało zastęp GBA 3/24 VOLVO OSP Trzęśniew do miejscowego zagrożenia jakie stwarzało drzewo znajdujące się na drodze w miejscowości Dąbrowice Częściowe gm. Kościelec.

W działaniach udział brała jednostka:

GBA OSP Trzęśniew KSRG.

  

W dniu 04.11.2021 po godz. 16:00 Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole zadysponowało zastęp GBA 3/24 VOLVO OSP Trzęśniew do miejscowego zagrożenia jakie stwarzała plama oleju na drodze w miejscowości Kościelec.

W działaniach udział brały jednostki:

GBA JRG Koło,
GBA OSP Trzęśniew KSRG.

 

Gościmy

Odwiedza nas 35 gości oraz 0 użytkowników.