Telefon: 691-777-034

Email: osptrzesniew@op.pl

2021

Zdarzenia 2021

W dniu 30.11.2021 roku w Urzędzie Gminy Kościelec nasza jednostka otrzymała nowy sprzęt w postaci kamery  termowizyjnej. Kamera została zakupiona ze środków pozyskanych przez Gminę z Ministerstwa Sprawiedliwości w ramach programu Funduszu Sprawiedliwości. Zgodnie z umową o dofinansowanie DFS-V.7211.336.2021 zakupiono kamerę  termowizyjną, kwota dofinansowania wyniosła 6 928,00 zł. profesjonalny sprzęt umożliwi nam efektywniejsze działanie podczas działań ratowniczo - gaśniczych. W przekazaniu kamery uczestniczyli Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Pan Robert Popkowski, Wójt Gminy Kościelec Pan Dariusz Ostrowski, Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP w Kościelcu druh Józef Pacholski, Komendant Zarządu Gminnego ZOSP RP w Kościelcu druh Marek Straszewski, Prezes OSP Trzęśniew druh Mirosław Rossa, Naczelnik OSP Trzęśniew druh Radosław Rossa.

Bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc w pozyskaniu nowego sprzętu.

 

 

 

 

 

 

 

 

W dniu 28 listopada 2021 r. nasza parafia przeżywała odpust ku czci , św. Andrzeja. Głównym punktem święta była suma odpustowa, którą odprawił  ks.bp. Krzysztof Wętkowski. Podczas Mszy św. udzielono sakramentu bierzmowania. We mszy św. uczestniczyły sztandary z jednostek OSP Trzęśniew i Straszków. 

 

 

W dniu 23.11.2021 o godz. 15:30 Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole zadysponowało zastęp GBA 3/24 VOLVO OSP Trzęśniew do pożaru sadzy w przewodzie kominowym w miejscowości Kościelec ul. Długa gm. Kościelec.

W działaniach udział brały zastępy:

GCBA JRG Koło,

SHD JRG Koło,

GBA OSP Trzęśniew KSRG.

 

 

W dniu 28.11.2021 po godz. 11:00 Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole zadysponowało zastęp GBA 3/24 VOLVO OSP Trzęśniew do zabezpieczenia lądowania Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w miejscowości Gąsiorów. Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się iż nie ma wolnego Zespołu Ratownictwa Medycznego w naszym powiecie i wezwano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. W domu znajdowała się osoba potrzebująca pomocy, strażacy udzielili Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Lotnicze Pogotowie Ratunkowe niestety nie dało rady wylądować w związku z trudnymi warunkami atmosferycznymi, dlatego strażacy udzielali KPP do czasu przybycia pierwszego wolnego zespół ZRM. Pacjent po przyjeździe ZRM został przetransportowany do szpitala.

W działaniach udział brały jednostki :

GBA RT JRG Koło,
GBA OSP Trzęśniew KSRG,
ZRM.

 

W dniu 11.11.2021 o godz. 23:38 Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole zadysponowało zastęp GBA 3/24 VOLVO OSP Trzęśniew do wypadku samochodu osobowego w miejscowości Kościelec droga krajowa 92 . Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się iż samochód osobowy znajduje się w rowie a sprawcy oddalili się z miejsca zdarzenia. Działania jednostek polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz przeszukania pobliskiego terenu w celu szukania potencjalnych osób poszkodowanych.

W działaniach udział brały jednostki :

GBA JRG Koło,
GBA RT JRG Koło,
GBA OSP Trzęśniew KSRG,
Policja.

 

 

Gościmy

Odwiedza nas 33 gości oraz 0 użytkowników.