Telefon: 691-777-034

Email: osptrzesniew@op.pl

2021

Zdarzenia 2021

Jesteśmy dumni kiedy dowiadujemy się o takich postawach. Dziś na DK 92 doszło do nieszczęśliwego wypadku dwóch samochodów osobowych w którym znajdowały się również dzieci. Karolina z naszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej nie została obojętna wobec osób poszkodowanych i przystąpiła do udzielenia pierwszej pomocy wspólnie ze swoją mamą. Jest to postawa godna pochwały zwłaszcza że w dzisiejszych czasach świadkowie zdarzenia zachowują się całkowicie odmiennie, nagrywanie, gapiostwo, przeszkadzanie czy też brak udzielenia pierwszej pomocy staje się dziś niestety postawą najczęściej spotykaną.  Mamy nadzieję iż nie zależnie od tego kim na co dzień każdy z nas jest takich postaw będzie przybywać, a telefony podczas takich zdarzeń świadkowie zdarzenia częściej będą wykorzystywać do informowania służb o zaistniałych sytuacjach zamiast nagrywania i szukania sensacji. Gratulacje i podziękowania dla Karoliny i jej mamy zostały złożone  na sesji Rady Gminy w Kościelcu.

 

 

 

W dniu 21.12.2021r. w OSP Trzęśniew odbyło się spotkanie opłatkowe druhów naszej jednostki. Podczas spotkania obecny był również nasz druh ks. Tomasz Jener. Uczczono minutą ciszy druhów którzy odeszli w tym roku. Odmówiono modlitwę a prezes jednostki rozdał wszystkim druhom opłatek. Wszyscy złożyli sobie życzenia świąteczne i zasiedli do stołu. Spotkanie upłynęło w świątecznym nastroju.

  

   

    

 

 

 

 

 

Świątecznie w OSP Trzęśniew 😉

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza wraz z druhami zadbali o świąteczny wystroju w naszej jednostce podczas spotkania opłatkowego ale także w naszym garażu.😎💪

  

W dniu 20.12.2021 w naszej jednostce gościliśmy grupę osób, które są przyjaciółmi Ksawerego i dla którego zbieraliśmy przez ostatnie miesiące wspólnie z państwem nakrętki. Cała zebrana ilość została przekazana. Mamy nadzieję ze wspólnie przyczynimy się do szybkiego powrotu do zdrowia młodego chłopaka. Chcemy podziękować wszystkim osobom które włączyły się w akcję, w szczególności naszej Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej oraz druhom którzy nie zostali obojętni w tej sytuacji. Podziękowania kierujemy również do Szkoły Podstawowej w Natalii z Panią Agnieszką, którzy również wsparli naszą akcję .Niezależnie kto i gdzie prowadził akcję cel mamy jeden. Jako Ochotnicza Straż Pożarna nie zostaniemy nigdy obojętni w takich sytuacjach, na co dzień ratujemy życie i mienie państwa ale i każde inne akcję będziemy wspierać i promować aby dbać o bezpieczeństwo osób będących w potrzebie.

"Pomagajmy sobie nawzajem dobro zawsze wraca"
OSP Trzęśniew.

 

 

Gościmy

Odwiedza nas 42 gości oraz 0 użytkowników.