Telefon: 691-777-034

Email: osptrzesniew@op.pl

2020

Zdarzenia 2020

W dniu 14.10.2020 od godz. 3 : 10 Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole zadysponowało dwukrotnie zastęp GBA 3/24 VOLVO OSP Trzęśniew do zdarzeń spowodowanych załamaniem pogody i obfitymi opadami deszczu. Działania straży polegały na pompowaniu wody w zakładzie ,,GEBERIT’’ w miejscowości Koło.

W działaniach brały udział zastępy :

JRG Koło,
OSP Trzęśniew,
OSP Koło Nad Wartą,
OSP Wrząca Wielka,
OSP Grzegorzew.

 

Drugie zdarzenie dotyczyło przewróconego drzewa na drogę oraz linie energetyczną w miejscowości Dąbrowice Stare gm. Kościelec.

W działaniach brały udział zastępy :

JRG Koło,
OSP Trzęśniew.

 

 

W dniu 28.09.2020 o godz. 19 : 33 Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole zadysponowało zastęp GBA 3/24 VOLVO OSP Trzęśniew do wypadku drogowego w miejscowości Białków Górny gm. Kościelec . W zdarzeniu brały udział dwa samochody osobowe. W wyniku wypadku dwie osoby zostały zabrane przez Zespoły Ratownictwa Medycznego do szpitali.

W działaniach brały udział zastępy :

GBA RT JRG Koło,
GBA OSP Trzęśniew,
GBA OSP Ruszków.

 

 

 

W dniu 4.10.2020 kolejni nasi strażacy ukończyli kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy zakończony egzaminem. Zgodnie z zasadą każdy strażak posiadający zaświadczenie z tytułem Ratownika co trzy lata musi przejść egzamin z KPP, jest to potwierdzenie wiedzy jaką posiada każdy z druhów biorący na co dzień udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych. Gratulujemy obronienia tytułu Ratownika wszystkim druhom z powiatu a w szczególności ratownikom z naszej jednostki, a byli to druhna Dominika Stachowiak, druh Paweł Pachliński i druh Adrian Jaworski.

W dniu 26.09.2020r. w jednostce OSP Trzęśniew odbył się egzamin z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy dla druhów z Powiatu Kolskiego, wszystkim gratulujemy uzyskania tytułu Ratownika. Kurs odbył się również w jednostce OSP Powiercie gdzie druhowie mogli przygotować się do końcowego egzaminu. Dzięki takim kursom podnosimy bezpieczeństwo w naszym powiecie. Mamy nadzieję, że osób chętnych nieść bezinteresowną pomoc z roku na rok będzie tylko więcej. Szczególne gratulacje kierujemy dla naszych druhów, którzy niedawno ukończyli kurs podstawowy strażaka, a już dziś ukończyli i uzyskali tytuł Ratownika Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, a byli to druhna Kinga Cicha i  druh Dominik Rusin.

 

Gościmy

Odwiedza nas 34 gości oraz 0 użytkowników.