Telefon: 691-777-034

Email: osptrzesniew@op.pl

2019

Zdarzenia 2019

W dniu 4.12.2019 po godzinie 19 : 00 Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole zadysponowało zastęp GBA 3/24 VOLVO OSP Trzęśniew do pożaru sadzy w przewodzie kominowym w miejscowości Police Średnie gm. Kościelec.

W działaniach udział brały zastępy:
GBA JRG Koło,
SHD 25 JRG Koło,
GBA OSP Trzęśniew,
GBA OSP Ruszków.

 

W dniu 01 grudnia 2019 roku  nasza parafia świętowała odpust swojego patrona, ku czci św. Andrzeja Apostoła. Mszę świętą odprawił Ksiądz Kanonik Radosław Cyrulowski. Uroczystości  uświetniła  gminna  Orkiestra  Strażacka i strażacy z całej parafii na czele  z pocztami sztandarowymi z jednostek OSP Trzęśniew i Straszków. Liturgię zakończyła litania do św. Andrzeja Apostoła oraz procesja wokół kościoła.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W dniu 14.11.2019 ok. godz. 5:39  Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole zadysponowało zastęp GBA 3/24 VOLVO OSP Trzęśniew do wypadku drogowego do jakiego doszło w miejscowości Dąbrowice Stare Trasa A2 gm. Kościelec. W wypadku uczestniczyły dwa samochody osobowe i ciągnik rolniczy z przyczepami. Działania straży polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca  zdarzenia oraz odłączeniu dopływu prądu w uszkodzonych pojazdach. Jedna osoba z obrażeniami ciała została zabrana przez ZRM do szpitala.

W działaniach udział brały zastępy:
GBA RT JRG Koło,

GBA JRG Koło,

GBA OSP Trzęśniew.

 

 

 

 

W dniu 27.11.2019 r. ok. godz. 2:30 Powiatowe Stanowisko Kierowania  Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole zadysponowało zastęp GBA  3/24 VOLVO  OSP Trzęśniew  wraz z zastępami PSP i OSP z Powiatu Kolskiego  do pożar  hal produkcyjnych w  zakładzie  ,,PROFI M’’ w Turku.

 

 

 

Strażacy, poczty sztandarowe i zaproszeni goście zebrali się przed Urzędem Gminy w Kościelcu, gdzie  po uformowaniu kolumny przeszli  w asyście gminnej orkiestry strażackiej z Kościelca, na mszę świętą  w intencji ojczyzny do kościoła parafialnego p.w. Św. Andrzeja Apostoła w Kościelcu. Mszy świętej przewodniczył Proboszcz Parafii ks.Tomasz Jener.

Po zakończeniu mszy  wszyscy zebrani udali się  w miejsce uwieńczone  Męczeńską  Krwią Młodzieży Polskiej. Złożono kwiaty i zapalono znicze pod obeliskiem. Następnie  udano się na cmentarz parafialny,  gdzie znajduje się grób harcerzy  poległych za ojczyznę w tym miejscu również  złożono kwiaty i zapalono znicze. Kolejnym punktem uroczystości było spotkanie przy mogile w Turach, (gmina Kościelec). Uroczystości miały charakter między gminny Gminy Kościelec i Krzymów. W mogile tej znajdują się szczątki Polaków, którzy zostali zamordowani przez hitlerowców w czasie II wojny światowej. Przedstawiciele władz samorządowych i delegacje  złożyły kwiaty i zapaliły znicze. Proboszcz Parafii Krzymów ksiądz Wojciech Kaźmierczak  odprawił  modlitwę  za osoby spoczywające w tej mogile oraz wszystkie osoby których ciała są rozproszone po całym świecie. Dyrektor Szkoły Podstawowej  w Trzęśniewie a jednocześnie Druh  Mirosław Zagozda  z jednostki  OSP Trzęśniew odczytał apel poległych. Myśliwi z Koła łowieckiego ,,RYŚ” oddali salwę honorową.

Na zakończenie  Wójt Gminy Kościelec  Pan Dariusz Ostrowski,  i Wójt Gminy Krzymów Pani Danuta Mazur podziękowali  pocztom sztandarowym, strażakom, orkiestrze gminnej, grupie motocyklistów, zebranym mieszkańcom i wszystkim osobą  którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości a w szczególności tym najmłodszym czyli dzieciaczkom. Zaznaczyli, że należy pamiętać również w latach przyszłych o naszych  przodkach, którzy walczyli za naszą wolność i niepodległość. Szczególnie  pamiętać należy o tych, którzy oddali  życie za Niepodległość Polski.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gościmy

Odwiedza nas 85 gości oraz 0 użytkowników.