Telefon: 691-777-034

Email: osptrzesniew@op.pl

Zdarzenia 2017

W dniu 24.04.2017 około północy Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole zadysponowało zastęp GBA 2,5/16 OSP Trzęśniew do pożaru drewnianej szopy w miejscowości Dąbrowice Stare gm. Kościelec. Po przybyciu na miejsce pożaru zabezpieczono     i oświetlono  teren prowadzenia działań.Podano jedne prąd wody na palące się elementy szopy.
W działaniach udział brały zastępy:
GCBA JRG Koło,
GBA OSP Ruszków,
GBA OSP Trzęśniew.

 

W dniu 23.04. 2017 r. nasza parafia przeżywała odpust ku czci , św. Wojciecha. Głównym punktem święta była msza odpustowa, którą odprawił ksiądz kanonik Władysław Waszak z Parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Kole. Wygłosił on też Słowo Boże.  Mszę odpustową zakończyła procesja wokół  kaplicy. W Uroczystościach uczestniczyli strażacy z całej parafii  Kościelec na czele z  pocztami sztandarowymi z jednostek OSP Trzęśniew, OSP Straszków.

  

  

  

 

 

Jak co roku Druhowie z jednostek w naszej parafii pełnili wartę przy Grobie Pańskim. Posługę strażacy pełnią od Wielkiego Piątku, przez Wielką Sobotę oraz podczas mszy rezurekcyjnej. Strażacka warta przy grobie to już wieloletnia tradycja, nawiązująca do pilnowania Grobu Chrystusa przez żołnierzy rzymskich. W niedzielny poranek o godz. 6:00 obyła się procesja rezurekcyjna wokół kościoła. W procesji rezurekcyjnej a następnie mszy świętej uczestniczyły poczty sztandarowe z jednostki OSP Trzęśniew i Straszków. Jesteśmy bardzo zaszczyceni że druhowie z naszej jednostki, oprócz działań ratowniczo-gaśniczych mogą brać udział także w takich uroczystościach.

  

  

  

  

  

  

  

  

 

 

 

W dniu 17.04.2017 około godziny 17:00 Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole zadysponowało zastęp GBA 2,5/16 OSP Trzęśniew do wypadku drogowego do którego doszło na trasie 92 w miejscowości Gozdów gm. Kościelec. W zdarzeniu brały udział dwa samochody. 
W działaniach udział brały zastępy:
GBA Rt JRG Koło,
GBA JRG Koło,
GBA OSP Trzęśniew.


 

W dniu 02.04.2017 około godz. 19:00 Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole zadysponowało zastęp GBA 2,5/16 OSP Trzęśniew do pożaru trawy w miejscowości Trzęśniew gm. Kościelec.

 

Gościmy

Odwiedza nas 43 gości oraz 0 użytkowników.