Telefon: 691-777-034

Email: osptrzesniew@op.pl

Zdarzenia 2017

W dniu 15.06.2017 Strażacy na czele z pocztami  sztandarowymi  z Parafii Kościelec i Białków Kościelny uczestniczyli                                     w procesji Bożego Ciała.

  

  

  

  

  

  

  

 

W dniu 24.05.2017 o godzinie 8:18 Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole zadysponowało zastęp GBA 2,5/16 OSP Trzęśniew do wypadku drogowego do którego doszło w Białkowie Górnym gm. Kościelec. W zdarzeniu brał udział jeden samochód osobowy. W wyniku zdarzenia dwie osoby zostały zabrane przez Zespoły Ratownictwa Medycznego do szpitala.
W działaniach udział brały zastępy:
GBA Rt JRG Koło,
GBA JRG Koło,
GBA OSP Trzęśniew.

  

W dniu 19.06.2017 nasza jednostka brała udział w ćwiczeniach zorganizowanych wspólnie ze szkołą podstawową w Trzęśniewie i odbyły się na obiekcie szkoły. Scenariusz ćwiczeń obejmował pożar biblioteki szkolnej oraz poszukiwania jednej zaginionej osoby. Przed przybyciem naszej jednostki uczniowie wraz pracownikami opuścili szkołę i zebrali się w miejscu zbiórki. Nasze działania po przybyciu na miejsce polegały na odłączeniu prądu, ugaszeniu powstałego pożaru, przeszukaniu wszystkich pomieszczeń szkoły i ewakuacji osoby zaginionej oraz udzielenie jej Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Po zakończonych ćwiczeniach uczniowie mogli zapoznać się ze sprzętem znajdującym się na naszym samochodzie.

  

  

  

W dniu 01.05.2017 roku odbyły się Gminne Obchody  Dnia Strażaka. W uroczystościach udział wzięły  jednostki z terenu gminy Kościelec. Uroczystość poprzedziła zbiórka przed Urzędem Gminy następnie przemarsz pocztów sztandarowych w asyście Orkiestry Dętej  do Kościoła parafialnego p.w. Świętego Andrzeja  Apostoła w Kościelcu. Mszę świętą w intencji strażaków odprawił proboszcz parafii ks. Tomasz Jener.

  

  

  

 

 

Gościmy

Odwiedza nas 83 gości oraz 0 użytkowników.