Telefon: 691-777-034

Email: osptrzesniew@op.pl

Zdarzenia 2017

W dniu 05.08.2017  o godz. 1355 Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole zadysponowało zastęp GBA 2,5/16 OSP Trzęśniew do pożaru budynku gospodarczego w Ruszkowie Pierwszym gm. Kościelec. Działania jednostek trwały około 11 godzin. 
Do działań zostały zadysponowane zastępy z jednostek :
JRG Koło,
OSP Grzegorzew,
OSP Wrząca Wielka,
OSP Ruszków,
OSP Trzęśniew,
OSP Dęby Szlacheckie.

 

 

 

W dniu 24.07.2017 Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole zadysponowało zastęp GBA 2,5/16 OSP Trzęśniew dwa razy do zagrożeń jakie powodowały owady błonkoskrzydłe w miejscowości Dobrów oraz Ruszków Pierwszy gm. Kościelec. 
W działaniach udział brały zastępy:
GBA OSP Ruszków,
GBA OSP Trzęśniew.

  

 

Przy ustawianiu stert, stogów i brogów należy zachować co najmniej następujące odległości:

  • od budynków wykonanych z materiałów:
  • palnych - 30 m,
  • niepalnych i o pokryciu co najmniej trudno zapalnym - 20 m,
  • od dróg publicznych i torów kolejowych- 30 m,
  • od dróg wewnętrznych i od granicy działki – 10 m,
  • od urządzeń i przewodów linii elektrycznych wysokiego napięcia - 30 m,
  • od lasów i terenów zalesionych - 100 m,
  • między stertami, stogami stanowiącymi odrębne strefy pożarowe - 30 m.

 

 

W dniu 22.07.2017 czterech strażaków z naszej jednostki przystąpiło do Egzaminu z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Egzamin polegał na zaliczeniu części teoretycznej składającej się z 30 pytań oraz części praktycznej . Druhowie od czasu rozpoczęcia kursu z KPP poświęcali swój czas na dodatkowe szkolenia, które organizowali sami w naszej jednostce każdego wieczoru. Poświęcony czas przyniósł oczekiwany efekt i dziś nasza jednostka ma dodatkowe osoby, które posiadają wiedzę oraz umiejętności niezbędne do niesienia pomocy osobą poszkodowanym. Mamy nadzieje iż takie szkolenia oraz poświęcenie naszych druhów z jednostki zwiększą poczucie bezpieczeństwa mieszkańców naszej miejscowości a także całej gminy Kościelec i powiatu Kolskiego.

Kurier Kolski dodał(a) nowe zdjęcia (5).

22 lipca o 14:55 · 

54-LETNIA PIJANA MIESZKANKA KOŁA DOSŁOWNIE "PODERWAŁA NA NOGI" DZIŚ CAŁĄ STRAŻ POŻARNĄ I POLICJĘ KRZYCZĄC, BY RATOWAĆ JEJ TOPIĄCE SIĘ W WARCIE DZIECI! MIAŁA 2,5 PROMILA ALKOHOLU W WYDYCHANYM POWIETRZU I OMAMY ALKOHOLOWE!

Dziś od około godziny 21:00 mieszkańcy kolskiej dzielnicy Kaliskie Przedmieście przeżywali nie lada emocje. Na ulicę Zamkową, tuż obok mostu nad zalewem Warty, zjechały się straże pożarne z Koła i całych okolicznych terenów, a nawet z Dąbia i z Konina, oraz mnóstwo Policji. Niektórzy myśleli, że to jakiś atak terrorystyczny! Ale nic z tego. Jak dowiedzieliśmy się od rzecznika prasowego Policji w Kole, tę panikę wywołała 54-letnia kobieta, mieszkanka Koła, która biegała wzdłuż ulicy krzycząc „ratujcie moje dzieci”. Wszczęto ogromny alarm, który postawił na nogi wszystkie służby. Jednak wszystko wskazuje na to, że ledwo trzymająca się na nogach kobieta, wcale nie z emocji, ale z wypitego alkoholu, którego mundurowi w jej organizmie wykryli aż 2,5 promila, prawdopodobnie miała omamy alkoholowe! Co więcej, Z ustaleń Policji wynika, że pijana kobieta wcale nie ma małych dzieci!!!

Ta sprawa już teraz wywołuje u wszystkich ogromne emocje. Nie co dzień spotykamy się z taką traumatyczną sytuacją. Kto by nie zareagował słysząc coś takiego? Przecież chodziło o dzieci…

Zareagowali mieszkańcy pobliskich domów, zareagowały także wezwane na pomoc służby mundurowe. Przyjechała Policja, zawodowa Straż Pożarna oraz wiele jednostek OSP. Przyjechały nawet jednostki specjalistyczne z łodziami i płetwonurkowie, by szukać dzieci w wodach Warty. Dodajmy jednak, że woda w tym miejscu, a jest to przecież zalew rzeki, jej odnoga, a nie główne koryto, jest w tym gorącym okresie raczej płytka…

Okoliczni mieszkańcy, który słysząc tyle wyjących syren przybiegli na miejsce zdarzenia, relacjonowali, że „bohaterka” tego chaosu była pijana i ledwo trzymała się na nogach. Badanie alkomatem przez Policję wykazało, że ma około 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

– Policjanci sprawdzili, że kobieta ta nie posiada żadnych małych dzieci – powiedział nam rzecznik kolskiej Policji – Sprawdzono też informacje o innych członkach rodziny tej pani i ich dzieciach, i nie było tam problemu. Wszystko wskazuje na omamy alkoholowe. Ustalono też, że kobieta ta przebywa w Kole bez stałego miejsca zamieszkania, ale mieszka w Kole.

Obecnie już na ul. Zamkowej nie ma pojazdów Straży i Policji. Wszyscy się rozjechali. Pozostał niesmak i sensacja. I mimo wszystko dzięki Bogu, że cała ta informacja okazała się jedynie fałszywym alarmem…

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym Czytelnikom za telefony i informacje w tej sprawie, a szczególnie Panu Jackowi, który również udostępnił nam porobione przez siebie zdjęcia.

Opracowanie: M. Kozajda.

 

 

 

 

Gościmy

Odwiedza nas 54 gości oraz 0 użytkowników.