Telefon: 691-777-034

Email: osptrzesniew@op.pl

Zdarzenia 2017

W dniu28.12.2017 ok. godziny 00:43 Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole zadysponowało zastęp GBA 2,5/16 OSP Trzęśniew do wypadku drogowego, do którego doszło na autostradzie A2  288 km. w kierunku Poznania . W wypadku uczestniczył  samochód ciężarowy.
W działaniach udział brały zastępy:

GBA RT JRG Koło,

GBA OSP Trzęśniew,

GBA OSP Ruszków Pierwszy.

  

 

 

 

W dniu 7.08.2017 ok. godziny 18:00 Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole zadysponowało zastęp GBA 2,5/16 OSP Trzęśniew do wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Kościelec na drodze krajowej 92 . W wypadku brały udziały 2 samochody osobowe. W wyniku tego zdarzenia dwie osoby zostały zabrane do szpitala. 
W działaniach udział brały zastępy:
GBA RT JRG Koło,
GBA OSP Trzęśniew.

 

 

W dniu 12.11.2017 ok. godziny 14:58 Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole zadysponowało zastęp GBA 2,5/16 OSP Trzęśniew do wypadku drogowego do którego doszło na Autostradzie A2. W wypadku uczestniczyły samochodu osobowe. W działaniach udział brały zastępy:

GBA RT JRG Koło,
GBA  OSP Trzęśniew,
GBA OSP Ruszków Pierwszy.

 

  

 

W dniu 03 grudnia 2017 roku  nasza parafia świętowała odpust swojego patrona, ku czci św. Andrzeja Apostoła. Mszę świętą odprawił ksiądz doktor Zbigniew Gmurczyk dyrektor Archiwum Diecezjalnego we Włocławku. Uroczystości  uświetniła  gminna  Orkiestra  Strażacka i strażacy z całej parafii na czele  z pocztami sztandarowymi  z jednostek OSP Trzęśniew i  Straszków. Liturgię zakończyła litania do św. Andrzeja Apostoła oraz procesja wokół kościoła.

  

 

 

 

 

 

 

Strażacy, poczty sztandarowe i zaproszeni goście zebrali się przed Urzędem Gminy w Kościelcu, gdzie  po uformowaniu kolumny przeszli  w asyście gminnej orkiestry strażackiej z Kościelca, na mszę świętą  w intencji ojczyzny do kościoła parafialnego p.w. Św. Andrzeja Apostoła w Kościelcu. Mszy świętej przewodniczył  ksiądz Mariusz Adamczewski.

Po zakończeniu mszy  wszyscy zebrani udali się  w miejsce uwieńczone  Męczeńską  Krwią Młodzieży Polskiej. Złożono kwiaty i zapalono znicze pod obeliskiem. Następnie  udano się na cmentarz parafialny,  gdzie znajduje się grób harcerzy  poległych za ojczyznę w tym miejscu również  złożono kwiaty       i zapalono znicze. Kolejnym punktem uroczystości było spotkanie przy mogile w Turach, (gmina Kościelec). Uroczystości miały charakter między gminny Gminy Kościelec i Krzymów. W mogile tej znajdują się szczątki Polaków, którzy zostali zamordowani przez hitlerowców w czasie II wojny światowej. Przedstawiciele władz samorządowych i delegacje  złożyły kwiaty i zapaliły znicze. Proboszcz Parafii Krzymów ksiądz Wojciech Kazimierczak poświęcił nowo postawiony krzyż     i odprawił  modlitwę  za osoby spoczywające w tej mogile oraz wszystkie osoby których ciała są rozproszone po całym świecie. Dyrektor Szkoły Podstawowej  w Trzęśniewie a jednocześnie Druh  Mirosław Zagozda  z jednostki  OSP Trzęśniew odczytał apel poległych. Myśliwi z Koła łowieckiego ,,RYŚ” oddali salwę honorową.

Na zakończenie  Wójt Gminy Kościelec  Pan Dariusz Ostrowski, Wójt Gminy Krzymów Pan Tadeusz Jankowski i Przewodnicząca Rady Gminy Krzymów Pani Danuta Mazur  podziękowali  pocztom sztandarowym, strażakom,orkiestrze gminnej, grupie motocyklistów, zebranym mieszkańcom i wszystkim osobą  którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości. Zaznaczyli, że należy pamiętać również w latach przyszłych o naszych  przodkach, którzy walczyli za naszą wolność i niepodległość. Szczególnie  pamiętać należy o tych, którzy oddali  życie za Niepodległość Polski.

  

 

 

 

 

 

Gościmy

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.