Telefon: 691-777-034

Email: osptrzesniew@op.pl

2016 aktualności / zdarzenia

W dniu 27 listopada 2016 r. nasza parafia przeżywała odpust ku czci św. Andrzeja. Głównym punktem święta była suma odpustowa, którą odprawił Biskup Włocławski Wiesław Alojzy Mering. Wygłosił on też Słowo Boże. Uroczystości  uświetniła  gminna  Orkiestra Strażacka i strażacy z całej parafii na czele  z pocztami sztandarowymi  z jednostek OSP Trzęśniew i OSP Straszków.

  

   

  

 Sporządził:Rossa Mirosław.

 

Strażacy, poczty sztandarowe i zaproszeni goście zebrali się przed Urzędem Gminy w Kościelcu, gdzie po uformowaniu kolumny przeszli  w asyście gminnej orkiestry strażackiej z Kościelca, na mszę świętą w intencji ojczyzny do kościoła parafialnego p.w. Św. Andrzeja Apostoła w Kościelcu. Mszy świętej przewodniczyli  proboszcz  parafii Kościelec ks.Tomasz Jener i  proboszcz  parafii  Białków Kościelny ks. Stanisław Cyl.

Po zakończeniu mszy  wszyscy zebrani udali się  w miejsce uwieńczone  Męczeńską  Krwią Młodzieży Polskiej.  Złożono kwiaty i zapalono znicze pod obeliskiem. Następnie  udano się na cmentarz parafialny,  gdzie znajduje się grób  harcerzy  poległych za ojczyznę w tym miejscu również  złożono kwiaty i zapalono znicze. Kolejnym punktem uroczystości było spotkanie przy mogile w Turach, (gmina Kościelec). Uroczystości miały charakter między gminny Gminy Kościelec i Krzymów. W mogile tej znajdują się szczątki Polaków, którzy zostali zamordowani przez hitlerowców w czasie II wojny światowej. Przedstawiciele władz samorządowych i delegacje  złożyły kwiaty i zapaliły znicze. Proboszcz Parafii Krzymów ks. Mariusz Idczak   odprawił  modlitwę  za osoby spoczywające w tej mogile oraz wszystkie osoby których ciała są rozproszone po całym świecie. Dyrektor Szkoły Podstawowej        w Trzęśniewie a jednocześnie Druh  Mirosław Zagozda  z jednostki  OSP Trzęśniew odczytał apel poległych.

Na zakończenie  Wójt Gminy Kościelec  Pan Dariusz Ostrowski i Wójt Gminy Krzymów Pan Tadeusz Jankowski  podziękowali  pocztom sztandarowym, strażakom i wszystkim zebranym  mieszkańcom za udział w tej uroczystości. Zaznaczyli, że należy pamiętać również w latach przyszłych o naszych przodkach, którzy walczyli za naszą wolność i niepodległość. Szczególnie  pamiętać należy o tych, którzy oddali  życie za Niepodległość Polski.

   

  

   

Czytaj więcej: 11 Listopada 2016

W dniu 12.11.2016 około godziny 1554 Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole zadysponowało zastęp GBA 2,5/16 OSP Trzęśniew do wypadku drogowego w miejscowości Gąsiorów gm. Kościelec. Zastęp po przybyciu na miejsce zdarzenia zabezpieczył teren prowadzenia działań. Dowódca przeprowadził rozpoznanie ustalając, że w wypadku brał udział samochód osobowy, kobieta znajduje się poza pojazdem uskarżając się na ból  kończyny dolnej. Samochodem podróżowała kobieta z dziećmi. Dalsze działania związane z zabezpieczeniem poszkodowanej na  noszach prowadzono wspólnie z ratownikami PRM. Do szpitala została zabrana poszkodowana kobieta i dziecko które też doznało obrażeń ciała.

W działaniach udział brały zastępy:
GBA Rt JRG Koło,
GBA JRG Koło,
GBA OSP Trzęśniew,
2 Karetki Pogotowia z Koła,

Policja z Koła.

  

 

Sporządził:Rossa Mirosław.

W dniu 02.11.2016 po godzinie 14:30 Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole zadysponowało zastęp GBA 2,5/16 OSP Trzęśniew do powalonego drzewa do jakiego doszło w miejscowości Białków Kościelny gm. Kođcielec. Działania polegały na usunięciu połamanych konarów.

W działaniach udział brał zastęp:

GBA 2,5/16 OSP Trzęśniew.

  

Gościmy

Odwiedza nas 69 gości oraz 0 użytkowników.