Zdarzenia 2024

W dniu 05.05.2024r. naszą jednostkę odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Trzęśniewie, którzy przekazali życzenia z okazji dnia strażaka. W ramach podziękowania za okazaną pamięć oraz życzenia druhowie zadbali o słodki poczęstunek dla wszystkich uczniów. W związku z wykonaniem przez dzieci z wielu naszych miejscowości tej pięknej laurki dedykujemy ją wszystkim druhną i druhom z naszej gminy.

W dniu 05.05.2024r. o godz. 21:24 Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole zadysponowało zastęp GBA 3/24 VOLVO OSP Trzęśniew do pożaru sadzy w przewodzie kominowym w miejscowości Trzęśniew Mały gm. Kościelec.
GCBA JRG Koło,
SHD JRG Koło,
GBA KSRG Trzęśniew.

W dniu 04.05.2024r. druhowie, poczet sztandarowy oraz Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z naszej jednostki brali udział w obchodach Gminnego Dnia Strażaka, który odbył się w miejscowości Straszków. Składamy Gratulacje dla OSP Straszków z okazji 95-cio lecia jednostki, Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej z OSP Straszków w związku z otrzymaniem Proporca oraz Zarządowi Oddziału Gminnego ZOSP RP z Kościelca z okazji 50-lecia.
Podczas dzisiejszych obchodów mogliśmy również zobaczyć naszą młodzież w nowym wyjściowym umundurowaniu.

W dniu 05.05.2024r. druhowie z naszej jednostki wspólnie z OSP Wrzącą Wielką brali udział w zabezpieczeniu Majówki Motocyklowej w Paru na Kaliskim Przedmieściu w Kole.

Z okazji Dnia Strażaka życzymy wszystkim druhnom, druhom, młodzieżowej drużynie pożarniczej oraz funkcjonariuszom i pracownikom korpusu cywilnego Państwowej Straży Pożarnej wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i prywatnym, dużo zdrowia dla Was i waszych rodzin. Składamy serdeczne podziękowania, za Wasz trud, za poświęcenie i wielki dar serca, jakim jest wasza piękna Służba i zaangażowanie. Życzymy bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji ! Należą wam się ogromne podziękowania za poświęcenie w ochronie życia i mienia ludzkiego, za zaangażowanie i gotowość do niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Niech idee czerpane bezpośrednio od patrona strażaków Św. Floriana przyświecają wam zawsze i niech Św. Florian ma was w swojej opiece.
Życzy: Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzęśniewie.