Zdarzenia 2020

To już stało się tradycją, kiedy strażacy z naszej jednostki pamiętają i w szczególny sposób witają kolejne osoby z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w dorosłym życiu. W związku z wyjątkową sytuacją jaka powstała przez korona wirusa  COVID-19, i odwołaniem wielu imprez w tym również osiemnastek, strażacy z naszej jednostki postanowili odwiedzić jedną z naszych  druhen tym razem w domu i podkreślić ten wyjątkowy dzień przekazując upominek oraz składając życzenia od  wszystkich druhów naszej jednostki.

W dniu 18.12.2020 po godz. 21:00 Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole zadysponowało zastęp GBA 3/24 VOLVO OSP Trzęśniew do pożaru sadzy w przewodzie kominowym w miejscowości Waki gm. Kościelec.

GCBA JRG Koło,

SHD JRG Koło,

GBA OSP Trzęśniew.

W dniu 28.11.2020 ok. godz. 10:36 Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole zadysponowało zastęp GBA 3/24 VOLVO OSP Trzęśniew do wypadku drogowego w miejscowości Trzęśniew gm. Kościelec . W zdarzeniu brały udział dwa samochody, samochód osobowy i bus.W wyniku wypadku jedna osoba została zabrana przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu dopływu prądu w uszkodzonych pojazdach.

GBA JRG Koło,

GBA RT JRG Koło,

GBA OSP Trzęśniew.

Zdrowych i pogodnych
Świąt Bożego Narodzenia.
Niech ten czas spędzony w gronie najbliższych
napełni Wasze serca spokojem i radością.
Niech błogosławieństwo Bożego Dzieciątka
towarzyszy Wam przez całe Wasze życie,
a szczere i najpiękniejsze Bożonarodzeniowe
życzenia spełniają się w każdym momencie.

Wszystkim Mieszkańcom, Gościom Gminy Kościelec

i Powiatu Kolskiego

Życzą strażacy z jednostki OSP Trzęśniew.

W dniu 11.11.2020r. delegacja z naszej jednostki  uczestniczyła we mszy św. z okazji 11 Listopada. Mszy świętej przewodniczył Proboszcz Parafii Kościelec  ks. Kanonik Aleksander Rybczyński. Po zakończeniu mszy delegacja udała się na miejsce uwieńczone Męczeńską  Krwią Młodzieży Polskiej i cmentarz parafialny, a następnie na mogiłę w miejscowości Tury, gdzie znajdują się  szczątki Polaków, którzy zostali zamordowani przez hitlerowców w czasie II wojny światowej. W tych wszystkich miejscach złożono kwiaty i zapalono znicze.