Telefon: 691-777-034

Email: osptrzesniew@op.pl

2021

Jesteśmy dumni kiedy dowiadujemy się o takich postawach. Dziś na DK 92 doszło do nieszczęśliwego wypadku dwóch samochodów osobowych w którym znajdowały się również dzieci. Karolina z naszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej nie została obojętna wobec osób poszkodowanych i przystąpiła do udzielenia pierwszej pomocy wspólnie ze swoją mamą. Jest to postawa godna pochwały zwłaszcza że w dzisiejszych czasach świadkowie zdarzenia zachowują się całkowicie odmiennie, nagrywanie, gapiostwo, przeszkadzanie czy też brak udzielenia pierwszej pomocy staje się dziś niestety postawą najczęściej spotykaną.  Mamy nadzieję iż nie zależnie od tego kim na co dzień każdy z nas jest takich postaw będzie przybywać, a telefony podczas takich zdarzeń świadkowie zdarzenia częściej będą wykorzystywać do informowania służb o zaistniałych sytuacjach zamiast nagrywania i szukania sensacji. Gratulacje i podziękowania dla Karoliny i jej mamy zostały złożone  na sesji Rady Gminy w Kościelcu.

 

 

 

Kategoria: /