Telefon: 691-777-034

Email: osptrzesniew@op.pl

W dniu 30.12.2015 o godzinie 14:06 Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole zadysponowało zastęp GBA 2,5/16 OSP Trzęśniew do pożaru sadzy w przewodzie kominowym w miejscowości Dąbrowice  Stare gm. Kościelec. Po przybyciu na miejsce zdarzenia  strażacy zabezpieczyli miejsce prowadzenia działań. Dowódca przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił, że doszło do  zapalenia się sadzy w przewodzie kominowym. Działania polegały na otworzeniu drzwi wejściowych do pomieszczenia w którym znajdował się piec CO. Następnie wygaszenie paleniska w piecu i przewietrzeniu pomieszczeń. Strażacy pracowali w aparatach  ochrony dróg oddechowych.

W działaniach udział brały zastępy:

1. GBA 2/16 JRG Koło,

2. SHD 25 JRG Koło,

3. GBA 2,5/16 OSP Trzęśniew.

Sporządził: Rossa Mirosław.