W dniu 04.06.2015 o godzinie 00:24 Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole zadysponowało zastęp GBA 2,5/16 OSP Trzęśniew do pożaru zabudowań gospodarczych w miejscowości Ruszków  gm. Kościelec. Po przybyciu zastępów  JRG i OSP dowódca przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił, że palą się zabudowania gospodarcze dwie stodoły i garaże w zabudowie szeregowej. Działania straży polegały na   gaszeniu pożaru zabudowań gospodarczych oraz podawaniu prądów wody w obronie przyległego budynku inwentarsko – garażowego. W gaszeniu pożaru udział brały cztery zastępy JRG Koło i pięć zastępów OSP w tym jedna z powiatu Tureckiego. Spaleniu uległy dwie stodoły i garaż w którym Przechowywany był sprzęt  rolniczy.

Sporządził:Mirosław Rossa.