W dniu 30.05.2015 roku na terenie OSP Dąbrowice Stare gm. Kościelec odbył   się uroczysty apel z okazji „Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka oraz jubileuszu  90-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrowicach Starych”. Apel poprzedzony został mszą świętą odprawioną w Kościele p.w. Świętego Andrzeja Apostoła w Kościelcu przez kapelana kolskich strażaków księdza kanonika Wojciecha Szczepankiewicza oraz Proboszcza Parafii  Kościelc księdza Dziekana Tomasza Jenera  w intencji strażaków.

Swoją obecnością zaszczycili nas zacni goście:

-Senator Rzeczypospolitej Polskiej Pan Ireneusz Niewiarowski

-Generał Dywizji Wojska Polskiego Stanisław Krysiński

-Członek Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych    Rzeczypospolitej Polskiej, właściciel firmy Glaspo Pan Piotr Opas

-Przedstawiciel Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP Naczelnik Wydziału Kontrolno-Rozpoznawczego brygadier Jacek Strużyński

-Zarząd Powiatu Kolskiego na czele z Panem Starostą Wieńczysławem Oblizajkiem     i Wicestarostą Panem  Markiem Banaszewskim

-Pułkownik Wojska Polskiego Witold Terechowicz

-Radni powiatowi.

-Wójtowie  oraz Przewodniczący Rad z terenu powiatu kolskiego.

-Komendant Powiatowy Policji insp. Wiesław Grzegorczyk.

-Delegacja z sąsiedniej  gminy  Krzymów Prezes ZOSP RP druh. Piotr Karczewski,

Komendanta Gminny ZOSP RP druh Julian Tomicki, Członek Zarządu Powiatowego ZOSP RP druh Jan Czaja.

-Prezesi , Komendanci i druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych  gm. Kościelec  z towarzyszącymi pocztami sztandarowymi.

Uroczysty apel zakończony został okolicznościowymi przemówieniami i życzeniami zaproszonych gości.

Sporządził:Rossa Mirosław.