ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE.

W dniu 07.02.2015 r. zebranie sprawozdawcze rozpoczęło się od wprowadzenia na salę sztandaru, następnie uczczeniem minutą ciszy strażaków, którzy odeszli z naszych szeregów na wieczną wartę.Następnie prezes jednostki Mirosław Rossa skierował słowa powitalne pod adresem strażaków i zaproszonych gości.Prezes przedstawił sprawozdanie z działalności jednostki za rok 2014.Jednostka w ubiegłym roku odnotowała 30 wyjazdów do akcji ratowniczo - gaśniczej.Głównym celem jednostki będzie rozbudowa garaży do nowo zakupionego samochodu bojowego GBA 2,5/16.Prezes podziękował przybyłym gościom,delegacjom.Druhom za wkład na rzecz jednostki i niesienie pomocy drugiemu człowiekowi.Zaproszeni goście skierowali wiele ciepłych słów pod adresem zarządu i druhów tej jednostki.

Kolejnym punktem zebrania  było przekazanie nowo zakupionego sprzętu pożarniczego takiego jak:dwóch aparatów powietrznych typu,,AUER",pompy pływającej ,,NIAGARA" i średniego samochodu ratowniczo - gaśniczego GBA 2,5/16.Przekazania dokonali Wójt Gminy Kościelec Pan Dariusz Ostrowski,Komendant Zarządu Gminnego ZOSP RP dh.Marek Straszewski,Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP dh.Czesław Świderski.

W zebraniu uczestniczyło wielu wspaniałych i zacnych gości.Między innymi:Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP dh.Wieńczysław Oblizajek,Wójt Gminy Kościelec Pan Dariusz Ostrowski,Prezes Zarządu PSL Pan Czesław Marek,Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP dh.Czesław Świderski,Komendant Zarządu Gminnego ZOSP RP dh.Marek Straszewski,Sekretarz Zarządu Gminnego ZOSP RP dh.Karol Perkowicz,Sekretarz Gminy Kościelec Pan Krzysztof Nawrocki,Naczelnik Wydziału Operacyjno Kontrolno-Rozpoznawczego KP PSP w Kole st.kpt.Arkadiusz Wypiór,Naczelnik Wydziału Promocji Miasta Koła Pan Mirosław Kwiręg,Dyrektor Szkoły Podstawowej Pan Mirosław Zagozda,V-ce Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP w Krzymowie dh.Piotr Karczewski,Komendant Zarządu Gminnego ZOSP RP w Krzymowie dh.Julian Tomicki,Wieloletni przyjaciel dh.Jan Czaja, Delegacje OSP Paprotnia i OSP Krzymów,Przewodnicząca KGW Pani Bożena Jankiewicz,Radny Sołectwa Trzęśniew Pan Zygmunt Matuszak,Przedstawiciel TV Wielkopolska Pan Gerard Marchewka,Przegląd Kolski Pani Aleksandra Wysocka,Koordynator OTK w Kole ks.Maksymilian Skorek.

Przejście do nagrania sporządzonego przez TV Wielkopolska

Sporządził: Mirosław Rossa.