Telefon: 691-777-034

Email: osptrzesniew@op.pl

Utworzono: poniedziałek, 29 listopad 2021 08:33

W dniu 28.11.2021 po godz. 11:00 Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole zadysponowało zastęp GBA 3/24 VOLVO OSP Trzęśniew do zabezpieczenia lądowania Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w miejscowości Gąsiorów. Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się iż nie ma wolnego Zespołu Ratownictwa Medycznego w naszym powiecie i wezwano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. W domu znajdowała się osoba potrzebująca pomocy, strażacy udzielili Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Lotnicze Pogotowie Ratunkowe niestety nie dało rady wylądować w związku z trudnymi warunkami atmosferycznymi, dlatego strażacy udzielali KPP do czasu przybycia pierwszego wolnego zespół ZRM. Pacjent po przyjeździe ZRM został przetransportowany do szpitala.

W działaniach udział brały jednostki :

GBA RT JRG Koło,
GBA OSP Trzęśniew KSRG,
ZRM.

 

Utworzono: wtorek, 23 listopad 2021 18:17

W dniu 23.11.2021 o godz. 15:30 Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole zadysponowało zastęp GBA 3/24 VOLVO OSP Trzęśniew do pożaru sadzy w przewodzie kominowym w miejscowości Kościelec ul. Długa gm. Kościelec.

W działaniach udział brały zastępy:

GCBA JRG Koło,

SHD JRG Koło,

GBA OSP Trzęśniew KSRG.

 

 

Utworzono: niedziela, 14 listopad 2021 11:05

W dniu 11.11.2021 o godz. 23:38 Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole zadysponowało zastęp GBA 3/24 VOLVO OSP Trzęśniew do wypadku samochodu osobowego w miejscowości Kościelec droga krajowa 92 . Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się iż samochód osobowy znajduje się w rowie a sprawcy oddalili się z miejsca zdarzenia. Działania jednostek polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz przeszukania pobliskiego terenu w celu szukania potencjalnych osób poszkodowanych.

W działaniach udział brały jednostki :

GBA JRG Koło,
GBA RT JRG Koło,
GBA OSP Trzęśniew KSRG,
Policja.

 

 

Utworzono: niedziela, 14 listopad 2021 11:03

W dniu 11.11.2021r. strażacy z naszej jednostki  na czele ze sztandarem uczestniczyli we mszy św. z okazji  Święta Niepodległości 11 Listopada. Mszy świętej przewodniczyli ks. Mariusz Adamczewski i Proboszcz Parafii Kościelec  ks. Kanonik Aleksander Rybczyński. Po zakończeniu mszy delegacja udała się na miejsce uwieńczone Męczeńską  Krwią Młodzieży Polskiej i cmentarz parafialny, a następnie na mogiłę w miejscowości Tury, gdzie znajdują się  szczątki Polaków, którzy zostali zamordowani przez hitlerowców w czasie II wojny światowej. W tych wszystkich miejscach złożono kwiaty i zapalono znicze.

 

Gościmy

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.