Utworzono: poniedziałek, 15 kwiecień 2024 11:00
W dniu 15.04.2024r. po godz.05:56 Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole zadysponowało zastęp GBA 3/24 VOLVO OSP Trzęśniew do wypadku drogowego w którym brały udział ciągnik siodłowy na Autostradzie A2 gm. Kościelec. W wyniku zdarzenia jedna osoba została przewieziona przez ZRM do szpitala.
GBA KSRG Trzęśniew,
GBA  KSRG Ruszków Pierwszy,
ZRM,
Policja.

Utworzono: sobota, 13 kwiecień 2024 07:19
W nocy z 12 na 13.04.2024r. o godz.01:52 Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole zadysponowało zastęp GBA 3/24 VOLVO OSP Trzęśniew do pomocy podczas pożaru w miejscowości Koło ul. Toruńska, który dotyczył budynku mieszkalnego - pustostanu. W wyniku zdarzenia na czas trwania działań ewakuowanych zostało 12 osób z budynku wielorodzinnego.
GCBA JRG Koło,
SHD JRG Koło,
GBA  KSRG Koło Nad Wartą,
GCBA KSRG Wrzącą Wielka,
GBA KSRG Trzęśniew,
Policja,
MCZK,
Zabezpieczenia Miasta Koło:
GBA KSRG Grzegorzew.

Utworzono: piątek, 12 kwiecień 2024 17:56
Drodzy mieszkańcy gm. Kościelec i Powiatu Kolskiego chcemy podziękować za wspieranie nas w Akcji Zbiórki Elektrosprzętu. W dni 09.04.2024r mogliśmy przekazać kolejną zbiórkę do specjalistycznej firmy. Jednocześnie informujemy, że w dalszym ciągu, przez cały rok zbiórka będzie w naszej jednostce trwać. Zachęcamy do dalszej pomocy, która ma swój wymierny efekt. Nasza jednostka zamieniła już wiele ton elektrosprzętu na środki finansowe, które są przeznaczane na doposażanie jednostki w niezbędny sprzęt, akcje charytatywne, w które często staramy się włączać, ale też przeznaczane są na umundurowanie dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Dzięki pozyskiwanym środkom możemy wspólnie jako społeczeństwo pomagać potrzebującym jak również dbać o wyposażenie jednostki. Każdy pozyskany sprzęt służy całemu naszemu społeczeństwu oraz jest wykorzystywany przez każdą osobę, która chce brać udział w działaniach ratowniczo - gaśniczych wspólnie z naszymi druhami. Niestety zakup specjalistycznego sprzętu to nie jedyny koszt dla jednostki czy gminy, musimy pamiętać, że ogromne środki finansowe są co roku przeznaczane na utrzymanie i przeglądy, każdego wyposażenia, który jest dziś niezbędny. Chcąc wspierać i odciążać w wydatkach Urząd Gminy w Kościelcu nasi druhowie również pomagają finansowo. I dlatego nie można zapominać również o wszystkich druhnach i druhach z naszej jednostki, którzy od lat przekazują wszystkie środki finansowe za udział w działaniach ratowniczo - gaśniczych na rzecz doposażania jednostki. Za co należą się szczególne podziękowania, gdyż charytatywnie niosąc pomoc osobom będącym w stanie zagrożenia zdrowia czy życia, wspierają też finansowo jednostkę co zwiększa bezpieczeństwo głównie w naszej gminie. Wspólnie podejmowane wysiłki wpływają na całokształt naszych działań, i pomoc osobom tam gdzie jest ona potrzebna. Oprócz elektrosprzętu przy naszej remizie znajduje się kosz na puszki aluminiowe🥫, które również można u nas pozostawić. W sytuacjach chęci przekazania  elektrosprzętu można kontaktować się pod numerem tel. 724-844-225, po uzgodnieniu organizujemy również transport.
Gorąco zachęcamy do dalszego wspierania naszych zbiórek.
W imieniu Zarządu OSP Trzęśniew i całej jednostki Dziękujemy.

Utworzono: piątek, 12 kwiecień 2024 17:03
W dniu 11.04.2024r. po godz.15:00 Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole zadysponowało zastęp GBA 3/24 VOLVO OSP Trzęśniew do wypadku drogowego w którym brały udział dwa samochody osobowe w miejscowości Kościelec droga krajowa 92. W wyniku zdarzenia dwie osoby zostały przewiezione przez ZRM do szpitala.
GBA  KSRG Trzęśniew,
GBA ,OSP Straszków,
ZRM
Policja.
W związku z częstymi zdarzeniami w tym miejscu zwracamy się z prośbą do wszystkich kierowców o szczególną uwagę i ostrożność.

Utworzono: środa, 10 kwiecień 2024 17:15
W dniu 10.04.2024r. delegacja z naszej jednostki odwiedziła Faustynę Nykiel oraz Oliwiera Jędrzejewskiego z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, którzy wkroczyli już w dorosłe życie, a tym samym już po ukończeniu szkoleń dołączą do druhów podczas działań ratowniczo - gaśniczych. Dziękujemy, że wspólnie z nami chcecie nieść pomoc osobom w stanie zagrożenia zdrowia i życia, korzystając ze sprzętu, który znajduje się na wyposażeniu tej jednostki i służy całej społeczności.
Wszystkiego najlepszego życzą wszyscy Druhowie oraz Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z jednostki OSP Trzęśniew.